Uçak Bileti
   Afganistan Uçak Bileti  


Afganistan Şehir Rehberi
Afganistan, Orta Asya bölgesinde denize sınırı olmayan bir ülke olarak yer almaktadır. Etnik ve kültürel bağlarından kaynaklı olarak çoğu insan tarafından Orta Doğu’da yer aldığı kabul edilmektedir. Doğusunda ve güneyinde Pakistan, batısında İran, kuzeyinde Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan ve doğu taraflarında Çin sınırları ile çevrilmiş bir ülkedir.

Halkının büyük bir çoğunluğu Tacik, Hazara ve Özbek kökenli insanlardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra nüfusunun ufak bir kısmında Beluciler, Türkmenler, Nuristaniler ve Arapları da barındırmaktadır.

Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun aylar genellikle Nisan ve Ekim ayları arasındaki dönemlerdir. Başkent Kabil’de sıcaklık dereceleri 30-40 derece arasında olurken, kış aylarında da oldukça soğuk ve yağışlı bir iklim bulunmaktadır. Bu sebeple en uygun zaman aralıklarında güvencesi altında bu uygun mevsimlerde kendinize Afganistan uçak bileti alarak sıcaklıkların seyahatinize daha elverişli koşullarda olduğu bahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Afganistan’da Yeme ve İçme
Afgan mutfağının menüsünü ağırlıklı olarak etli yemekler oluşturur. Yemeklerde alışılmışın dışında çatal ve bıçak kullanmak yerine kendi kültürlerine has bir şekilde afgan ekmeğini kullanırlar. Lezzetli yemekleri arasında afgan köftesi, Nan-i-Afghan olarak bilinen afgan ekmeği, kurutulmuş yoğurt, Osh Pyozee olarak bilinen soğanlı bir yemek çeşidi, Sher Berinj olarak bilinen pirinç pudingleri, Qabli Pulao olarak bilinen gelenekselleşmiş pirinç yemekleri, bizim kültürümüzde de sık tükettiğimiz mantı ve son olarak afgan kebabı bulunur.

Konuşulan Diller
Ülke nüfusunun resmi olarak konuştuğu dil Peştuca ve Afgan Farsçası’dır. Nüfusun %35’i Peştuca dilini konuşur. Halkın %50’lik büyük bir kısmının asıl benimsediği dil arasında Farsça (Dari) dili vardır. Geriye kalan %11’lik kısım Özbekce ve Türkmence konuşurken, %4’lük kesimde Belucice ve Pasice gibi azınlık dillerini konuşurlar.
Afganistan’ın %80’lik büyük bir kısmı Sünni Müslümanlardan, %19’luk bir kısmı Şii Müslümanlardan ve %1’lik kısımda diğer din mensuplarından oluşmaktadır.

Ulaşım Nasıl Sağlanır
Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan havaalanına sitemiz üzerinden tercih ettiğiniz havayolu şirketini seçerek Afganistan uçak bileti satın alarak gidebilirsiniz. Seferlerin detaylarını ve hizmet veren firmaların kapsamlı listesine sitemizden ulaşabilirsiniz.
 

Afganistan Uçak Bileti

Afganistan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Afganistan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Afganistan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Afganistan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.