Uçak Bileti
   Azerbaycan Uçak Bileti  


Azerbaycan Seyahati Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Hazar Denizi kıyısında, Kafkaslar’ın güneyinde yer alan Azerbaycan, ülkemiz gibi Avrupa ve Asya kıtasının tam ortasında bulunuyor. Bu yüzden hem Asya hem de Avrupa ülkesi olarak adlandırılıyor. Ermenistan sınırı ülkenin kuzeyinde yer alırken, güney kısımlarında İran ve Türkiye ile arasında ufak bir sınır bulunuyor. Tarihi zenginlikleri ülkemize benzerlikler gösteren, fakat kültürel anlamda farklı bir yapıya sahiptir. Enfes yemekleri, kardeşlik duyguları ve yardımsever toplum yapısıyla Azerbaycan, özellikle Türkler için görülmeye değer bir ülke olarak gözüküyor. Türkiye’nin her yerinden rahat bir şekilde Ekonomikuçuş üzerinden dilediğiniz havayoluna ait Azerbaycan uçak bileti alarak kendinize veya sevdiklerinize güzel bir seyahat düzenleyebilirsiniz.

Görülmesi Gereken Yerler
Sayısız güzellikte tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Azerbaycan’da belli başlı yerler diğer yerlerden bir adım öne çıkarak görülmesi gereken yerler sıralamasına giriyor.

Bakü: Başkent Bakü, Kafkaslar’ın en büyük kenti olarak da biliniyor. Nüfusu yaklaşık 2 milyon üzeri olarak bilinen Bakü şehrini temel olarak üç ayrı noktada ele alabiliriz. Tarihi yerlerin ön plana çıktığı İçeri Şehir, Sovyetlere dönemi ait yerler ve Modern Bakü .

Gence: Bakü’den sonra Azerbaycan sınırları içindeki en büyük ikinci kenttir. Şah Abbas Kervansarayı, Juma Camii, Han Bağı, Ermeni Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi ve Kafkas Arnavut Kilisesi’ni içinde barındırır.

Şeki: Görkemli Kafkas Dağları’nın eteklerinde yer alır. Görülmeye değecek kasabaları arasında Kervansarayı, İpek Yolu, Han Sarayı vardır.

Gobustan: Tarihi açıdan önemli olan Gobustan, Bakü şehrine 64 km uzaklıktadır. Çamur volkanları, grizu kayaları ve tarihi kalıntılardan oluşmaktadır. Gobustan bölgesinde bulunan görkemli dağlar Büyüktaş, Küçüktaş, Jıngırdağı tamamen devletin himayesi altındadır. Kayaların üzerlerindeki oymalar ve resimler ortaçağ dönemindeki avcılık, hayat, hayvanlar konusunda insanlara ufak ayrıntılar sunuyor.

Yeme ve İçme
Mevsim sebzelerinin ve yeşilliklerin ağırlıklı olduğu Azerbaycan mutfağında ana yemeklerin yanına muhakkak nane, dereotu, fesleğen, maydanoz, kekik, pırasa gibi besinler eşlik etmektedir.

Ulaşım Nasıl Sağlanır
Azerbaycan’ın üç farklı bölgesine dilediğiniz şekilde hava yolları ile ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden Azerbaycan uçak bileti satın alarak Bakü, Gence ve Nahçıvan seçeneklerinden size uygun olanını belirleyerek kardeş ülkemiz Azerbaycan’a en hızlı şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.
 

Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Azerbaycan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Azerbaycan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Azerbaycan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.