Uçak Bileti
   Belçika Uçak Bileti  


Huzur ve Sakinliğin Krallığı: Belçika!
Avrupa’nın Karadeniz’i olarak nitelendirilen bir ülke olan Belçika, aslında doğal güzellikleriyle tam anlamıyla huzur arayışınıza cevap verebilecek yerdir diyebiliriz. Karadeniz unvanını almasında sürekli olarak yağan yağmurlardan ötürü oluşan orman oranının yüksekliği ve şüphesiz ki halkının ‘laz’ özelliklere sahip olması etkili olmuştur. Birçok Avrupa ülkesinde Belçikalıların saflığına dair deyim, espri, hatta fıkralar oluşturulmuş, bizdeki Temel ve Dursun’a karşılık gelebilecek hikayelere sahip karakterler yaratılmıştır. Saf, sakin ve neşeli bir topluma sahip olan Belçika, nezih ortamları, ferah mekanları ve içinizi dinginleştirecek doğası ile iyi bir tatil kaçamağı olabilir.

Belçika’da Ne Yapılır?
Belçika’da genel olarak konuşulan dil Felemenkçedir, ama Fransızca, Almanca ya da İngilizce biliyorsanız bu ülkede sorun yaşamadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Belçika uçak bileti işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra aklınız ilk gelen şey bu küçük krallık ülkesinde ne yapacağınız olabilir.

Belçika turuna mutlaka Brüksel ile başlamalısınız. Ülkenin başkenti olan ve aynı zamanda Avrupa Birliği için en önemli merkezlerden biri olduğundan ötürü sürekli gelişim gösteren Brüksel oldukça renkli bir şehirdir. Burada Sablon’da yapacağınız enfes bir kahvaltı ve ardından Sablon’un mistik sokaklarında bir gezinti tur için iyi bir başlangıç olabilir.

Avrupa Parlamentosu Binası da Brüksel’de bulunuyor. Girişin ücretsiz olduğu bu binayı gezebilir, AB hakkında merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz. Brüksel’in meşhur meydanı Grand Place görmeniz gereken yerlerden biri. Pek çok kafe ve restorana ev sahipliği yaptığı için nefis kokuların yayıldığını söyleyebiliriz. Bu meydanda bir öğle yemeği molası verdikten sonra Brüksel Şehir Müzesi’ni gezmelisiniz.

Belçika’ya gelip de Gent’i görmeden asla dönmeyin. Canlı bir öğrenci şehri olan Gent, huzur veren doğasıyla dikkat çekiyor. Trenle Gent’e yolculuk edebilir, sakin ve huzur veren doğasında yürüyüşlere katılabilirsiniz. Ortaçağ atmosferinin hakim olduğu Gent’te Gravensteen Kalesi görülmeye değerdir.

Kartpostal şehir olarak tabir edilen Brugge de Belçika seyahatinizde uğrak noktalarınızdan biri olmalıdır. Ortaçağ mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz Brugge, ihtişamlı yapıları, cadde ve sokakları ile keşfetmenizi bekliyor. Brugge’de şehri gezmek için kanal turuna katılabilir, turist teknelerine binerek şehri gezerken bir yandan da rehberlerden bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz.

Belçika’da Ne Yenir?
Belçika denince akla Brüksel, Brüksel denince ise akla çikolata gelir. Bu şehir tamamen çikolata severlere hitap ediyor diyebiliriz. Belçika çikolatası ve waffle tatmalı, bunların yanı sıra şehrin yemek kültüründe önemli yer tutan patates kızartması ve midyeyi denemelisiniz. Hemen her köşesinde bir Türk ve aynı zamanda Türk restoranı bulabileceğiniz Brüksel biraları ile de meşhurdur. Meyveli biraları farklı bir deneyim olabilir.

Belçika’ya Nasıl Gidilir?
Brüksel de Brüksel Havaalanı BRU ve Brüksel Charleroi Havaalanı olmak üzere 2 havalimanı yer almaktadır. Ekonomikuçuş aracılığıyla seyahatiniz için uygun fiyatlı Belçika uçak bileti alırken havaalanı seçiminize dikkat etmelisiniz. İki havaalanından da şehir merkezine otobüs, tren ve taksilerle ulaşım sağlanabilir. Brüksel’den sürekli olarak Paris ve Amsterdam’a da 2 saat süren hızlı tren olanağının bulunduğunu bildirelim. Brüksel turunuza ara verip bir Paris kaçamağı yapmak için hızlı trenler iyi bir seçim olacaktır.
 

Belçika Uçak Bileti

Belçika Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Belçika ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Belçika Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Belçika Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.