Uçak Bileti
   Bingöl Uçak Bileti  


Gerçek Bir Kültür Gezisi İçin Bingöl'ü Tercih Edin
Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yukarı Fırat olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. Varto'daki Bingöl Dağı'ndan ismini alan Bingöl, 1936 yılında il olmuştur. Bingöl kent merkezinin adı önceleri Çapakçur'du. Ancak, 1945 yılında merkez ilçe Çapakçur'un adı Bingöl olarak değiştirimdi.
Bingöl, özellikle deri ve yün gibi hayvansal ürünler ile canlı hayvan ticareti ve yetiştiriciliği yapılan, kentin genel geçim kaynağı hayvancılık olan bir ilimizdir. Demir ve linyit madenlerinin de çıkarıldığı Bingöl, Doğu Anadolu'ya yapılacak bir kültür gezisi için iyi bir başlangıç durağı olacaktır. Bugün yaklaşık 150 bin nüfusa sahip Bingöl'ün tarihi milattan önce 7'nci asra kadar dayanır. Kentin Apik Köyü'nde bulunan mağaralar ile kentin tarihi geçmişi hakkında önemli bilgiler edinilmiştir. Bingöl Hititler, Suariler, Kimmerler, Asurlular, İskitler, Medler, Persler, Romalılar'ın hükmü altında kalmıştır. 1473 yılında Fatih Sultan Mehmet, Akkoyunluları yenince, bölge Osmanlı toprağı olmuştur. Şah İsmail Bingöl'ü daha sonra fethetse de, 1514'de Yavuz Sultan Selim tarafından yeniden Osmanlı toprağı yapılmış ve bir daha da düşman işgali görmemiştir.

Bingöl'de Gezilecek Yerler
Ekonomikuçuş firması avantajlarıyla Bingöl uçak bileti alarak, bu tarihi kente yapılacak olan gezide, bir çok tarihi ve turistik mekan sizleri bekliyor olacak.

Yüzen Göl: Solhan İlçesi Hazarşah Köyü Aksakal Göl Mezrası'nda bulunan Yüzen Ada, oldukça fantastik bir deneyim yaşatacaktır. Yaklaşık 50 metre derinliğindeki bir göl içerisindeki gölden bağımsız adaların üzerine çıkarak, tıpkı bir sal gibi adanın göl içerisinde yüzüşüne eşlik edebilirsiniz. Bu eşsiz deneyim için Ekonomikuçuş internet sitesi aracılığıyla dilediğiniz havayolu firmasından Bingöl uçak bileti alabilir ve yüzen bir adada vakit geçirebilirsiniz.

Kral Kızı Kalesi: Genç İlçesi merkezine 2 kilometre uzaklıktaki tepede bulunan kale, Pers hükümdarı Dara tarafından kızı için yaptırılmıştır. Bugün kalenin azda olsa kalıntıları halen bölgede bulunmaktadır.

Kös Kaplıcaları: Bölgede çıkan sıcak suyun şifalı olduğuna inanılmaktadır. Karlıova yolunun 20'nci kilometresinde yer alır. Otel ve pansiyonları ile 12 ay hizmet vermektedir.

Kayak Merkezi: Bingöl'e 22 kilometre uzaklıktaki kayak merkezi oteli, teleski ve yürüyüş parkurları ile kış turizminde kendine yer edinmeye çalışmaktadır. 100 metre genişlik ve 950 metre uzunluğa sahip pistte, yaklaşık 5 ay boyunca kayak yapmak mümkündür.

Cır Şelalesi: Uzundere Köyü'nde, Çir Taşı olarak bilinen 100 metre yüksekliğe sahip bir kayalığın ortasından akan bir sudur. Yaklaşık 50 metreden, dere yatağına dökülen şelale, görsellik açısından görülmesi gereken bir yerdir.

Bingöl Mutfağı
Tarih boyunca geçimini hayvancılıkla sağlayan Bingöl'de mutfak kültürü de doğal bir sonuç olarak et yemekleri üzerine kuruludur. Gömme, sirın, tutmaç, keşkek isimli hamurdan yapılan yemekler mutlaka tadılması gereken lezzetlerdir. Ayranlı köfte, kızartma köfte, gıldırık köfte çeşitleri de Burma kadayıf, silki baklava, un helvası, dolanger tatlıları öncesi yenmelidir. Bingöl'de tüm öğünlerinizde yemeklerinizi 'nun kuryek' ismi verilen ekmek ile yemeyi unutmayın. Bu ekmek tek başına bile yenebilen bir lezzete sahiptir.

Bingöl'e Nasıl Gidilir?
Bingöl'a karayolu ve demiryolu ile ulaşım 12 ay sağlanabilmektedir. Ayrıca Bingöl Havaalanı da yıl boyu açıktır ve İstanbul ve Ankara'dan direkt uçuşlar bulmak mümkündür.
 

Bingöl Uçak Bileti

Bingöl Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Bingöl ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Bingöl Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Bingöl Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.