Uçak Bileti
   Burkina Faso Uçak Bileti  


Burkina Faso Uçak Bileti
Afrika diğer kıtaların aksine üzerinde birçok farklı ülkenin bulunduğu bir bölgedir. Ancak gerek ekvatora yakın olması ve sıcakların etkisi, gerekse başka nedenler ile Fransız ve İngilizlerin sömürüsü olmuş, toplumlar uzun yıllar mücadele verdikten sonra bağımsızlıklarını kazanmışlardır.

Bu mücadeleyi vererek 1960 yılında Yukarı Volta adı ile bağımsızlığını kazanan Burkina Faso bu yeni ismini, 4 Ağustos 1983 yılında gerçekleştirilen bir devrim neticesinde almıştır. Nerededir derseniz Afrika kıtasının batı kısmında yer almaktadır. Denize kıyısı olmayan, yaklaşık on beş milyon nüfusu olan bir ülkedir.

Burkina Faso’ya Gitmenin Neresi Caziptir?
Her ne kadar uzun yıllar Fransa sömürüsünde kalmış olsa da resmi dili Fransızca olsa da ülkede yaşayan Fransız sayısı 3000 civarındadır. Onun dışında tam da Burkino Faso uçak bileti alıp gitmek için nedenler ortaya çıkmaktadır. Afrika kıtasının tüm yerli halkları burada yaşamaktadır. Yani, Mosi etnik grubu, Bobolar, Senufolar, Gurmalar ülkede yaşamaktadır. Sadece Afrika yerlilerinin tamamını bir arada görmek için gidilebilir.

Eğer safari yapmak gibi bir düşünceniz varsa, Burkina Faso Sahra Çölü’ne son derece yakın olduğu için burada kalmanız ideal bir tercih olacaktır.

Tarih seven biri iseniz Ülkenin kuzey bölgesinde yer alan Merkoye’de 400.000 yıl öncesine ait bulunan kesme, biçme gereçlerini müzede görebilirsiniz. Aslında buradan şu sonucu da çıkartmak mümkündür. Bölge tarihin en eski yerleşik merkezlerinden ve bu seyahat ile kendinizi dünyanın merkezine gitmiş gibi hissedebilirsiniz.

Düşünsenize yerli Afrika halkı, yüz binlerce yıllık eserler ve uzun yıllar koloni olarak yaşamış bir halkın var olma savaşı. Tüm bunları görmeniz kesinlikle bakış açınızı zenginleştirecektir. Zira Afrika başka bir dünyadır.

Gezilebilecek Yerler
Burkino Faso uçak bileti alıp ülkeye gittiğinizde gezilebilecek kimi yerler şuralardır: Tengrela Gölü, Arli Ulusal Parkı, W Hayvanat Bahçesi, Manega Müzesi, Quagada Katedrali. Ama eminiz ki tüm bunlar dışında sizi daha başka sürprizler de beklemektedir.

Bölgenin turist yerleri ise şunlardır: Başkent Quagada, nehir kıyısındaki Banfora, Baroma, çağdaş mimarinin enfes eserlerinin olduğu Bobo-Dio ve yerel unsurların en ağır bastığı Djibo.

Özetle bu ülke hakkında tüm bilgileri Ekonomikuçuş sitemizden alabilir ve en kısa zamanda bu sıra dışı Afrika Ülkesini görmeye bir uçak bileti alarak gidebilirsiniz.
 

BurkinaFaso Uçak Bileti

Burkina Faso Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Burkina Faso ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Burkina Faso Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Burkina Faso Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.