Uçak Bileti
   Diyarbakır Uçak Bileti  


Diyarbakır Gezi Rehberi ve Uçak Bileti
Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve 9 bin yıllık geçmişe sahip olan Diyarbakır, kültür farklılıkları, mistik havası, yemekleri, halk oyunları ve tarihi yapıları ile gezilmesi gereken şehirlerin başında yer alır. Doğu kültürünü daha yakından tanımak isteyen birinin gezisine ilk olarak Diyarbakır ile başlaması doğru bir seçim olacaktır. Diyarbakır denilince akla ilk gelen yiyeceklerden biri olan karpuzu, yerinde yemenin size daha fazla keyif vereceğinden emin olabilirsiniz. Diyarbakır’a gitmek için Ekonomikuçuş farkıyla online olarak dilediğiniz hava yolu şirketinden en uygun fiyatlara Diyarbakır uçak bileti satın alabilirsiniz.

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler
Diyarbakır Surları: Çin Seddi’nden sonra dünyada bulunan en uzun sur olması ile ünlenen Diyarbakır Surları 5,5 km uzunluğunda ve 7-8 m yüksekliğindedir. Bunun yanı sıra 16 kalesi ve 5 çıkış kapısı bulunan surlar kentin en ilginç yerlerinden biridir. Ortaçağ askerinin o meşhur mimarisinin adeta canlı bir örneği olan surlar yazıtlar ve kabartmalar ile dekore edilmiştir.

Çayönü Buluntuları: günümüzden yaklaşık 9000 yıl öncesine dayanan Çayönü antik kenti Diyarbakır’ın 65 km kuzeybatısında Elazığ karayolu üzerinde bulunan Ergani ilçesinde yer alır. Çayönü’nde yapılan kazılar sonrasında bulunan öğütme taşları, çakmak taşı, kemikten ve bakırdan yapılan çeşitli aletler Diyarbakır Arkeolojik Müzesi’nde ziyaretçilere sunulur.

Malabadi Köprüsü: Batman Çayı üzerinde yer alan Malabadi köprüsü Silvan ilçesinde bulunur. Tüm dünyada bulunan köprülerden farkı kemerinin en geniş olmasıdır.

Cami ve Kiliseler: Tarihin canlı tanıkları olan Ulu Cami, Nebi Cami ve Safa Cami, Diyarbakır’ın en ünlü tarihi yapılarındandır.

Diyarbakır’da Ne Yenir?
Ciğer Kebabı, Kibebumbar, İçli Köfte, Çiğ Köfte, Kaburga, Keşkek, Lebeni Bulgur Pilavı, Burma Kadayıf Nuriye Tatlısı, Pestil, Sucuk, Otlu Peynir, Örgü Peyniri ve Karpuz.

Diyarbakır’a Nasıl Gidilir?
Güneydoğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Diyarbakır’a otobüs yolculuğu yapmak kişiyi çok fazla yorar ve enerjisini düşürür. Tüm gününü yolda geçirmek istemeyen ziyaretçiler ulaşım şekli olarak uçak seyahatini tercih etmelidirler. Bir an önce Diyarbakır’a gitmek için en uygun uçak biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Diyarbakır uçak bileti almak için yapmanız gereken Ekonomikuçuş avantajlarını incelemek ve uygun bulduğunuz sefer için biletinizi satın almaktır.  
 

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Diyarbakır ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Diyarbakır Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.