Uçak Bileti
   Elazığ Uçak Bileti  


Çayda Çıra Memleketi Elazığ!
Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santraline ev sahipliği yapmasıyla dikkat çeken Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nin gözde şehirlerinden biridir. Yukarı Fırat Nehri bölümünde bulunan ve tarih boyunca önemli yerleşim yerlerinden biri olarak birçok kültürün geçiş noktası haline gelen Elazığ, uzun yıllar boyunca Harput adıyla anılmıştır. Birçok kişinin de bildiği gibi Elazığ’ın simgesi Harput’tur. Malazgirt Meydan Muharebesi ile Türk yurdu haline gelen Harput, Ekonomikuçuş farkıyla Elazığ uçak bileti alarak bu şehre giriş yaptığınızda mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Elazığ’da Nereye Gidilir?
Elazığ’da görebileceğiniz bütün tarihi dokular Harput’ta bulunuyor diyebiliriz. Şehrin simgesi olan Harput, tarihi dokulara da ev sahipliği yapan noktasıdır. Ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkaran ve Urartuların dokunuşlarını bugün bile hissettiren Harput, İç ve Dış Kale’nin ihtişamıyla sizi de kendisine hayran bırakacaktır.
Tarihi ziyarete doymayanlardansanız Elazığ’da Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi görmeniz gereken noktalardan biridir. Fırsat Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan bu önemli müze tarihte yeni ufuklar açmanıza yardımcı olabilir.

Görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri de Hazar Gölü’dür. Kenti güneydoğusunda bulunan Hazar Gölü ülkemizin tektonik göllerinden biridir. Görsel ziyafet için Hazar Gölü’nü mutlaka görmeli, Keban gölü ve Buzluk mağarasını da görmeden dönmemelisiniz.

Elazığ’da Ne Yapılır?
Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanımak için Ekonomikuçuş avantajlarını kullanarak Elazığ uçak bileti alarak yolunu bu şehre çevirdiğinizde geleneksel danslarını izlemeden dönüş yapmamalısınız. Çayda Çıra adı verdikleri halk dansları ile meşhur olan bu şehirde eşsiz bir gösteri izleyebilirsiniz.
El sanatlarının önem kazandığı bir şehir olan Elazığ’da hala devam ettirilen bakırcılık dikkat çekiyor. Birbirinden güzel, emekle işlenen bakırları görebilir, bakır işçilerine rastlayabilir, el dokuması halı satın alabilirsiniz.

Elazığ’da Ne Yenir?
Oldukça güçlü bir mutfağa sahip olan Elazığ’da bulunduğunuz zaman diliminde mutlaka Çedene kahvesi içmelisiniz. Bunun yanı sıra bu şehre özgü tatlardan biri de Orcikli şekerdir. Şehrin bir diğer meşhur içeceği de Buzbağ Kırmızı Şarabı. Bağcılığı yaygın olan bir şehirde şarap yapımının söz konusu olmaması düşünülemezdi. Kelleçoş, Harput Köftesi, Kaygana, Pestilli Yumurta, Dolanger, Kalbur Hurması, Peynirli Ekmek, Fodula, Dilber Dudağı derken, kendi kültürüne has 150’nin üzerinde yemeği olan Elazığ, size lezzet dolu bir seyahat vaat ediyor.
 

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Elazığ ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Elazığ Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Elazığ Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.