Uçak Bileti
   Gazipaşa Uçak Bileti  


Gazipaşa'nın Gizli Tarihi
Antalya ilinin en doğusunda yer alan tarihsel açıdan önemli bir ilçesidir. Tarihinde Hitit uygarlığından izler barındırmaktadır. İlçenin kıyı şeridi 50 km olup, denize girmeye çok uygun ve güzel plajlara sahiptir. Kayalıklardan arasında harika küçük koyları vardır. Kıyı şeridinde narinciye ve muz yetiştiriciliği yapılırken, iç kesimlerde tahıl yetiştiriciliği ile uğraşılır.

Akdeniz iklimine yakın, mikro bir iklim yapısı göstermektedir. Antalya' ya 180 km, Alanya'ya 44 km uzaklıktadır. Yoğunlukla tarımcılıkla uğraşılan yörede, seracılık önemli bir geçim kaynağıdır. Yörenin geçim kaynakları arasında, el sanatları, hayvancılık, ormancılıkta önem taşımaktadır.

Son yıllarda gerek ülkemizce gerek yabancı arkeologlar tarafından yapılan kazılarda bulunan eser ve kalıntılar müzelere teslim edilerek sergilenmektedir. Topraklarında yaşamış medeniyetlerin izleri ve doğal güzellikleri açısından mutlaka ziyaret edilmesi gerekilen yerlerdendir,

Tarihi dokusuyla yerli turistleri çektiği kadar yabancı turistlerin de rağbet ettiği bir turizm merkezidir. Türkiye'nin her yerinden kara yoluyla ulaşılabilen ilçeyi, Ekonomikuçuş ayrıcalığıyla, Gazipaşa uçak bileti alarak gezebilirsiniz.

Gezilecek Yerler
Tarihi yerler: Yalan Dünya mağarası, Sinek Kalesi, Güney Kalesi,
Antik Kentler: Syedra Antik Kenti, Selinus Antik  Kenti, Lamus Kenti, Halil Limanı, Bıçkıcı manastırı, Anamurıum, Macar Öreni, Nephelis, Hasdere Köyü
Müzeler: Arkeoloji müzesi, Atatürk Evi müzesi, Anamur müzesi

Gazipaşa Mutfağı
Antalya yöresinin tipik mutfak anlayışının hakim olduğu yöre mutfağında, çevre kentlerden etkileşimde mevcuttur. Yörenin başlıca yemekleri şunlardır, Kölle (buğday, fasulye, nohut ve bakla haşlaması), saç kavurması, domates civesi, hibeş, arapaşı, tandır kebabı, tatlılardan ise patlıcan, bergamut ve turunç reçeli sayılabilir. Kabak çiçeği dolması, börülce salatası, Toros salatası(Al Köz-Al Göz),Laba, Hibeş ,gömbe dondurması, tarhana çorbası.

Gazipaşa'ya Nasıl Gidilir?
Akdeniz bölgesinin Antalya İline bağlı olan Gazipaşa'ya, şehirler arası otobüs kullanarak her yerden gidilebileceği gibi, hava yoluyla İstanbul ve Ankara'dan kalkan uçaklara, Ekonomikuçuş farkıyla Gazipaşa uçak bileti alarak, Gazipaşa havalimanından ulaşılabilir. Özel araçla sahil yolu takip edilerek gidilebilir. Zaman kazanma ve yorulmama adına tercih edilecek hava yolu için yazın ek seferler düzenlenebiliyor. Yazın daha çok talep olduğundan uçak biletlerinin erken rezervasyonla garantiye alınarak hayal kırıklığı yaşanmaması sağlanabilir.
 

Gazipaşa Uçak Bileti

Gazipaşa Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Gazipaşa ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Gazipaşa Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Gazipaşa Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.