Uçak Bileti
   Giresun Uçak Bileti  


Kirazın Anavatanını Keşfedin
Doğu Karadeniz Bölgesi'nin sahil şehirlerinden Giresun, Aksu ve Baltama vadileri arasında denize uzanan bir yarım ada üzerine kurulmuş tipik bir Karadeniz kentidir. Giresun'un sadece 2 kilometre açığında, Doğu Karadeniz'in tek adası olan Giresun Adası da yer almaktadır.

Karadeniz'in tüm illeri, yerleşim birimleri elbette ki ağırlıklı olarak Fındık üretimi ile geçimlerini sağlarlar. Tüm Karadeniz gibi Giresun'da da fındık ve hamsi vazgeçilmezler arasındadır. Ancak, Giresun pek de bilinmeyen bir özelliğe daha sahiptir. Giresun, Kirazın anavatanıdır. Giresun ismi Yunanca 'kiraz' anlamına gelen Kerasus ya da Keresea kelimelerinden oluşmuştur.

Milattan Önce 74 yılında Romalı bir komutan olan Lucullus, bölgeye yaptığı bir sefer dönüşünde daha önce görmediği kiraz ağaçlarını görmüş, meyvesini yemiş ve hoşuna gitmiştir. Lucullusc Roma'ya dönüşünde yanında kiraz fidanları da götürmüştür. Böylece Kiraz, tüm dünyaya yayılmıştır. Ancak, kiraz üretimi kentte yavaş yavaş yok olma noktasına gelmiştir. Giresun köylüsü tamamen fındık üretimine yönelmiştir. Kirazın anavatanını, görmek, tarihi ve doğal güzelliklerini yaşamak için Ekonomikuçuş aracılığıyla Giresun uçak bileti alarak, Karadeniz'in bu önemli kentini ziyaret edin.

Giresun'da Gezilecek Yerler
Giresun seyahatinizde bir çok tarihi güzelliği görme fırsatını bulacaksınız. Ayrıca, Giresun'un yaylaları, fındık bahçeleri, sahilleri de mutlaka görülmesi gereken güzellikleri içerir. Bunların yanı sıra Giresun'un kaplıcalarını da ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi Yerler: Gogara Kilisesi, Katolik Kilisesi, Kaya Kilise, Kufa Kuyusu. Millet Bahçesi Kapısı, Seyit Kafkas Türbesi, Kale Camisi, Hacı Hüseyin Camisi, Hacı Miktat Camisi, Çekek Camisi. Meryemana Manastırı.

Yaylalar: Kulakkaya, Tamdere, Karagöl, Sağrak, Kümbet, Bektaş, Sisdağı , Paşakonağı yaylaları.

Giresun Mutfağı
Giresun Mutfağı da tipik bir Karadeniz mutfağıdır. Hamsinin, mısır ununun vazgeçilmez olduğu Giresun mutfağında, Çalıçileği Çorbası, Karalahana çorbası, Etli Karalahana Sarması, Fasulye Diblesi, Fasulye Turşusu Kavurması, Fırında kuru fasulye, hamsi böreği, ısırgan yemeği, Karalahana diblesi, Kiraz tuzlusu kavurması, mantar kavurması, Dikenucu kavurması, Pazı Mıhlaması, Sakarca kızartması, Samaka, elbette mısır unu ekmeği ile birlikte mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir.

Giresun'a Nasıl Gidilir?
Giresun, karayoluyla ulaşıma imkan veren bir kenttir. Bir çok ilden, Giresun'a şehirlerarası otobüs firmaları sefer düzenlemektedir. Demiryolu ulaşımı yoktur. Sahil kenti olmasına rağmen, denizyolu ulaşımı da bulunmamaktadır. Elbette bu şirin kenti ziyaret etmek için Ekonomikuçuş avantajlarıyla Giresun uçak bileti alarak, havayolunu kullanmak çok daha hızlı ve kolay olacaktır. Sivas yada Erzincan üzerinden, yada Karadeniz Sahil Yolu ile Samsun üzerinden, kente özel araçla da ulaşım sağlanabilir.
 

Giresun Uçak Bileti

Giresun Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Giresun ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Giresun Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Giresun Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.