Uçak Bileti
   Kars Uçak Bileti  


Kars Şehir Rehberi
Kars, M.Ö. 9000-8000 yılları arasında Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanan bir tarihi birikime sahiptir. Ermenistan ile arasında sınır bulunan şehir, Anadolu’nun en doğusunda, Doğu Anadolu Bölgesi tarafında yer alır. Bal ve tulum peyniriyle tüm ülke çapında uzun yıllardır ün salmıştır. Ermenistan – Kars sınırını belirleyen tarafın adı Arpaçay’dır.

Kars’ta Gezilebilecek Yerler
Aralıksız olarak yerleşim alanı olarak ev sahipliği yapmış olan Kars, kültürel ve tarihi açıdan birçok yapıyı bünyesinde bulundurur. Yüzyıllar öncesi Yontma Taş Devri’nden gelen tarihi zenginliğinin yanı sıra kış turizmine de ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu doğal ve kültürel zenginliklere, Ekonomikuçuş hizmetiyle  Kars uçak bileti alarak siz de şahit olabilirsiniz.

Ani Atik Kenti: Şehir merkezinden 42 km uzaklıkta güney taraflarında yer almaktadır. Antik içinde barındırdığı kültürel ve tarihi açıdan zengin olan yapılardan dolayı, Kars şehrinin en sık ziyaret edilen yerleri arasındadır.

Merkez Kale: İç Kale ya da Stadel olarak da bilinen Kars kalesini bu güzide şehrimize yolunuz düştüğü zaman ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Kalenin kuzey kısımlarında kalan üç adet giriş kapısının üzerindeki mimari yapıları gördüğünüz zaman fotoğraf makinanıza yöneleceksiniz.

Beylerbeyi Sarayı: Lala Mustafa Paşa tarafından inşa edilen bu saray Selçuklu Sarayı Ani Antik Kenti yakınlarında güneydoğu taraflarında yer alıyor. Saray içindeki odaları, depoları, galerisi ve mozaikten oluşan motifleri ile o döneme ait olduğu tüm özellikleri günümüze kadar getiriyor.

Kars Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Yontma Taş Devri, Cilalı Taş Devri, Urartular, Selçuklular ve Osmanlı dönemine ait eşsiz tarihi eserleri barındıran müze, tarihi zenginliklerimizi görebilmeniz için hepsini sizlere sunuyor.

Kars’ta Yeme ve İçme
Balı ve tulum peyniri ile ünlü bu şehrimizin aynı zamanda mutfağı da bir hayli zengin ve çeşitlilik açısından doyurucu bir menüye sahiptir. Mutfak kültüründe bulgur ve buğday asla eksik olmaz.

Gelenekselleşmiş lezzetleri arasında: helva, kars böreği, sulu köfte, erişte pilavı, ekşili et, yaprak mantı, kuzu etli pilav, erişte pilavı gibi tatlar bulunmaktadır.

Kars’a Ulaşım
Eğer uzun ve yorucu yolculuklardan hoşlanmıyorsanız, Ekonomikuçuş'un sunduğu özel avantajlarla Kars uçak bileti ile şehir merkezine 7km uzaklıktaki oldukça yakın bir konumda bulunan Kars Havalimanı yoluyla rahat bir şekilde seyahat yapabilirsiniz.
 

Kars Uçak Bileti

Kars Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Kars ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Kars Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Kars Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.