Uçak Bileti
   Katar Uçak Bileti  


Katar’da Farklı Bir Tatil
Her ne kadar tatil ülkesi gibi görünmese de önemli ölçüde turisti kendine çekmeyi başaran bir ülkedir Katar. Dünyada gidip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Arap Yarımadası’nın doğusunda Basra Körfezi’ne kadar uzanan resmi kimliği Katar Emirliği olan bu sıcak iklim ülkesi gezip görülebilecek değişik bir seyahat noktası olabilir.
Katar’ın önemli şehirleri; Al Khor, Al Rayyan, Al Wakrah. Al Daayen, Al Shamal, Umm Salal, Al Doha’dır. 11.000 km kare yüz ölçümüne sahip Katar’da nüfus daha çok başkent Al Doha’da toplanmıştır.

Nasıl gidilir diye bir soru soracak olursanız, tabi ki en rahat yolculuk hava yoluyla yapılmaktadır. Ekonomikuçuş’tan bir Katar uçak bileti alarak Al Doha’dan gezinize start verebilirsiniz.

Değişik Bir Kültür
Katar halkının %95 i Müslüman olmakla beraber kalan %5 lik kısımda Hıristiyan, Hindu, Bahai dinlerine mensup insanlar yaşamaktadır. Resmi dili Arapça olan ülkede çokça turist ziyareti olması nedeniyle halk İngilizce ve Almanca da konuşmaktadır.

Nerelere Gitmeli?
Katar’da gezilecek yerler sıralamasında en üst sıralarda, başkent Doha’da olan, 7km lik kıyı şeridi bulunan Al Corniche, İslamic Cultural Center, tarihi bir alış veriş merkezi olan Souk Wakif, içerisinde oyun alanları anfi tiyatro bulunan Rumeilah Park gösterilebilir.

Ayrıca Katar, uçsuz bucaksız çöllerinde kamp yapabilme imkanı ve safari düzenlemek isteyenler için muhteşem bir olanak sunar.

Peral Qatar Adası ise insan yapımı bir ada olup turistlerin ilgisini cezbeden mekanlardandır. Ada etrafında düzenlenen turlara katılabilirsiniz ve adada konaklamak adına güzel otelleri bulabilirsiniz.

Tarihi mekanlara göz atacak olursak; Zubara Kalesi Katar’ın batı sahil şeridinde yer alan tarih kokan harika bir yapıdır. Ayrıca ihtişamlı bir mimariye sahip Art Of Islamic Museum görülmeye değer noktalardan biridir. Mart ayında ise Al Doha’da düzenlenen Doha Kültür Festivali etkinliklerini görmeniz iyi olacaktır.

Ne Yenir,Ne İçilir?
Katar’da Ortadoğu mutfağı hakimdir ancak Çin, Kore, İtalyan, Hint, Filipin mutfaklarına rastlamanız da mümkün. Doğal özellikleri nedeniyle deniz mahsüllerine ağırlık verilen ülkede çok farklı lezzetler bulmak da mümkün. Ülke genelinde alkollü içeceklerin tüketimi yasak olmakla birlikte bazı 4 ve 5 yıldızlı otellerde alkollü içecek temin etmeniz de olasılık dahilindedir.

Farklı bir tatil anlayışı içersindeyseniz, mutlaka Katar’a gitmelisiniz. Ekonomikuçuş konforuyla alacağınız bir Katar uçak bileti ile harika bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz.
 

Katar Uçak Bileti

Katar Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Katar ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Katar Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Katar Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.