Uçak Bileti
   Konya Uçak Bileti  


Selçuklu ve Mevlevilerin Başkenti
Konya, Türkiye'nin neredeyse tam ortasında yer alan, ülkenin en geniş yüzölçümüne sahip kentidir. Selçuklu Devleti'ne başkentlik yapmış Konya, dünyanın ilk kaya oyma kiliseleri ile dünyanın ilklerinden bina kilisesi ile Hristiyanlığın, Mevlana Türbesi ile ve camileriyle İslam'ın, dünyanın ilk yerleşim yeri olan Çatalhöyük ile insanlığın en önemli merkezlerindendir.

Yaklaşık 40 bin KOBİ barındıran Konya sanayisi, neredeyse bir ülkenin ihtiyacı olan her şeyi üretmektedir. Verimli topraklarıyla Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya, ülkenin tahıl ihtiyacının yüzde 20'ye yakın bir bölümünü karşılamaktadır. Konya, ülkenin damak tadına sunduğu etli ekmeği ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir. Ekonomikuçuş'un çok özel avantajlarıyla Konya uçak bileti alarak, siz de bu tarihi kentin tüm güzelliklerini yaşayabilirsiniz.

Konya'da Gezilecek Yerler
Konya'da öylesine çok gezilecek ve mutlaka gezilmesi gereken yer vardır ki, bunları saymak gerçekten de zor olur. Ancak, belli başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz;

Mevlana Türbesi: Mevlana Celaleddin-i Rumi, dünyada Rumi, ülkemizde Mevlana adıyla bilinir. Mevlevi tarikatının kurucusudur. Mevleviler ülkemizde sema dönmeleriyle de bilir. Mevlana'nın Horasan'dan 21 yaşında geldiği Konya'da, hayatını kaybedene kadar yaşadığı yer ve mezarının bulunduğu ve ilk Mevlevihane'yi barındıran Müze, her yıl yerli ve yabancı yüzbinleri ağırlamaktadır.

Çatalhöyük: Tarihi 9 bin 500 yıl öncesine dayanan dünyanın şu ana kadar bilinen ilk yerleşim yeri olan Çatalhöyük, Konya Kent merkezine 30 kilometre uçaklıkta Çumra İlçesi sınırlarındadır. İnsanlığın yerleşik hayata geçişiyle ilgili olarak tüm bilinenler Çatalhöyük kazıları ile öğrenilmiş ve netlik kazanmıştır.

Sille: Kent merkezine sadece 8 kilometre uzaklıktaki Sille Mahallesi, dünyanın ilk kaya oyma kiliselerini barındırır. Kudüs yolu üzerinde yer alan Sille, Hristiyanlık için önemli bir merkezdir. Bu küçük mahallede halen 40'ın üzerinde kaya oyma kilise vardır. M.S., 371 yılında ilk Hristiyan Bizans imparatoru Konstantin'in annesi Helena Hac için Kudüs'e giderken Sille'de mola vermiş ve buraya kilise yaptırmaya karar vermiştir. Hristiyanlığın ilk bina kiliselerinden olan Aya Elana Kilisesi halen ayakta ve ziyaret edilebilirdir.

Alaaddin Camisi: Kentin tam merkezindeki höyüğün üzerinde inşa edilen cami 1221 yılında ibadete açılmıştır. Taş yapı olan cami halen ibadete açıktır.

Konya Mutfağı
Konya mutfağı oldukça zengin çeşitler barındırır. Konya ve mutfak deyince akla ilk kelen elbette ki etli ekmektir. Konya'da Mevlana, bıçak arası, kıymalı, peynirli gibi çeşitleri bulunan etli ekmek, tüm Türkiye'de damak tadına hitap etmektedir. Konya'nın Furun Kebabı da özel bir lezzettir. Günümüzde Fırın Kebabı olarak da bilenen bu kebap, kuzu etinden, özel bir fırında geceden pişirilmeye başlanır ve öğle saatine ancak hazır olur. Konya'nın düğün pilavı olarak da bilinen etli pilavı ayrı bir lezzettir. Ekonomikuçuş hizmetlerinden faydalanarak Konya uçak bileti alıp, bu tarihi kente gidildiğinde mutlaka tadına bakılması gereken lezzetler elbette bu kadarla sınırlı değildir. Bamya çorbası ile başlanacak bu lezzetli yemekleri,  zerde ile sonlandırabilirsiniz.

Konya'ya Nasıl Gidilir?
Konya'ya uçakla bir çok kentten direkt uçuş vardır. Bunun yanı sıra İstanbul ve Ankara'dan Yüksek Hızlı Tren, otobüs ve özel araçla da ulaşım mümkündür.
 

Konya Uçak Bileti

Konya Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Konya ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Konya Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Konya Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.