Uçak Bileti
   Kütahya Uçak Bileti  


Porselen Ve Çiniciliğin Başkenti Kütahya
Antik dönemdeki adı Kotiaeion olan Kütahya, Acem dağının eteklerinde kurulmuştur. İçinde üniversitede barındıran şehir, düz bir ova yapısındadır. Çok eski dönemlerden beri çinicilik ve porselencilikte markalaşmış bir şehirdir. Güzel sanatlarda Germiyanoğulları Beyliğinin başlıca eserleri şehirde görülür.

Mevsimsel yapı olarak İç Anadolu’nun soğuk iklimi ile Marmara ve Ege bölgelerinin ılık iklimi arasında bir geçiş özelliği gösterir. Üç bölgenin özelliklerini mevsimsel yapısı içinde taşır. Genel olarak yazın sıcaklık + 20°C’yi geçmez. Sıcaklık ortalaması -27,4°C ile +36,8°C arasında seyreder. Kışın kar kalınlığı 50 cm' yi geçmez. Şehir topraklarının yarısı orman % 35'i mera, % 12' si çayırdır.

Şehrin Ekonomisi sanayi ve tarımdan oluşur. Nüfusun %70'i tarım, hayvancılık, ormancılık ve avcılıklı uğraşır. Sanayi kısmında el sanatlarının esintileri görülmektedir. Porselen ve çinicilikte yurdumuzun başkenti sayılır. Porselen, çini ve el sanatları konusunda ayrı bir turist kitlesine sahiptir.

Kütahyanın temiz havası, doğal güzellikleri ve tarihi eserlerini görmek için, Ekonomikuçuş internet sitesinden Kütahya uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi Eserler
Kurşunlu Cami, İshakfakih Cami, Ulu Cami, Germiyanoğlu Yakup Bey külliyesi, Balıklı Cami, Hisar tepesi, Kütahya Kalesi, Cumhuriyet caddesi, Germiyan sokağı, Saat Kulesi, Zafertepe Anıtı, Tarihi Hükümet Konağı

Müzeler
Kossuth Evi müzesi, Çini müzesi, Dumlupınar Kurtuluş Savaşı müzesi, Dumlupınar Atatürk Evi müzesi, Jeoloji müzesi, Evliya Çelebi müzesi, Kent Tarihi müzesi, Tugay Anadolu Kültür, Sanat ve Arkeoloji müzesi

Kütahya Mutfağı
Kütahya kendi tarihi dokusuna ait tencere ve fırın yemekleriyle meşhurdur. Av etelerinden oluşan sofra kültürünün tarihi Osmanlı dönemine kadar uzanır. En bilinen başlıca yemekleri, Sıkıcık çorbası, Tekke çorbası, Tarhana çorbası, Mantı, Tosunum, Höşmerim, Kaygana, Kapama, Gözleme, Şibit, Dolamber böreği, Cimcik. Sulu saç kavurma, Küp kebabı, Çevirme kebabı, Kuyu kebabı, Gediz göveci, Tavşanlı göveci ve Tas kebabı.

Kütahya'ya Nasıl Gidilir?
Düzenli kara yolu bağlantısı olan Kütahya'ya kara yoluyla ya da karadan demir yoluyla gitmek mümkündür. Ekonomikuçuş olarak bizden Kütahya uçak bileti temin ederek, hava yoluyla ulaşımınızı kolaylaştırmanız mümkün. Atatürk havalimanından kalkan Türk Hava yolları uçaklarıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken Kütahya iline kolaylıkla gidebilirsiniz.
 

Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Kütahya ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Kütahya Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Kütahya Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.