Uçak Bileti
   Kıbrıs Uçak Bileti  


Kıbrıs Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Akdeniz bölgesinde yer alan üçüncü büyük adadır. Bağımsız bir devlet olan KKKTC, Anadolu Adası’nın 65 km güneyinde yer almaktadır. Kıbrısı tanıyan ülkeler arasında yalnızca ülkemiz bulunmaktadır ve ticaret ihtiyaçlarını Türkiye üzerinden karşılamaktadır. Ülkemize yakınlığı ile bilinen Kıbrıs’a harika bir hafta sonu tatili geçirmek için Ekonomikuçuş üzerinden bir Kıbrıs uçak bileti satın alarak vakit kaybetmeden harekete geçebilirsiniz.

Görülmesi Gereken Yerler
Girne Kalesi: Girne kalesi, Kıbrıs ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır. 7. yüzyılda Arap akınına karşı güvenlik için inşa edilmiştir. Venedikliler bu kaleyi ele geçirdikleri zaman, Osmanlı saldırılarına karşı tekrar dayanıklı halde inşa etmiş, fakat 1570 yılında kaleyi Osmanlılar’a vermek zorunda kalmışlardır.

Girne Limanı:  Kıbrıs’ın simgesi haline gelmiş Girne Limanı, günün batışını izleyebilmeniz için eşsiz bir manzara sunmaktadır.

Bellapais Manastırı: Diğer bilinen adıyla Barış Manastırı, Kıbrıs’ta sıkça yer alan Gotik öğelerden bir tanesidir.

Selimiye Camii: Eskiden bilinen adıyla St. Sophia Katedrali’dir. Yine Kıbrıs içindeki Gotik mimari yapıya uyumlu olarak inşa edilmiş olan bu katedral, 1326 yılında halkın ibadet etmesi için açılmıştır.

Batık Gemi Müzesi: Girne Kalesi taraflarında bulunan Batık Gemi Müzesi’nde tarih boyunca ele geçirilen en eski gemiyi görebilirsiniz. Bu gemi Akdeniz bölgesinde İskender’in ölüşünden sonraki dönemde kurulan Hellenistik Krallı’ğı döneminden kalmadır.

Mavi Köşk: Paulo Paolides tarafından 1957 yılında inşa ettirilmiştir. İtalyan asıllı bir rum olan Paulo Paolides, 20. yy modern mimarisi tekniklerini kullanarak yaptırdığı bu köşkte Türk-Rum mimari özelliklerini kullanmasının yanısıra aynı zamanda İtalyan ve Akdeniz mimarisinin güzel bir şekilde harmanlanmasından yararlanmıştır.

St. Hilarion Kalesi: Kıbrıs’a Arap’lar tarafından düzenlenen saldırıların önüne geçilmesi adına inşa edilmiştir. Bu saldırılardan korunmak için yapılan yapılardan bir diğeri ise St. Hilarion Kilisesi’dir. Adını Hristiyanlık’da yer alan bir azizden almaktadır.

Ulaşım Nasıl Sağlanır
Kıbrıs’a en hızlı şekilde hava yolu ulaşımını tercih ederek ulaşabilirsiniz. Ülkemizde Kıbrıs’a sefer düzenleyen tüm hava yollarının listesine sitemizden ulaşarak Kıbrıs uçak bileti satın alabilirsiniz. Tarife ücretlerine göre size en uygun uçak biletini satın aldıktan sonra Kıbrıs ziyaretinizin keyfini çıkartmaya başlayabilirsiniz.
 

Kıbrıs Uçak Bileti

Kuzey Kıbrıs Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Kuzey Kıbrıs ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Kuzey Kıbrıs Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.