Uçak Bileti
   Libya Uçak Bileti  


Tatil İçin Libya’ya Uçun
Libya yakın tarihte uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaşamış ve Türk-İslam Kültürünü içinde barındıran bir kültürel yapıya sahiptir. Libya’da tatil geçirmek deyince birçok insana tuhaf gelse de Libya, tarihi ve kültürel zenginliği açısından çekici bir ülkedir.

7,5 milyon nüfusa sahip olan ülkenin başkenti Trablus’tur. En önemli şehirleri ise Trablus’un dışında, Bingazi ve Mısrata’dır.

Seyahat anlamında en kullanışlı yol uzak mesafe olması nedeniyle hava yoludur. Ekonomikuçuş’tan alacağınız Libya uçak bileti ile üç saat gibi bir zaman diliminde Libya’ya ulaşmanız mümkün.

Gezilecek Önemli Yerler
Yeşil Meydan ve Şehitler Alanı, Tripoli diye de bilinen Trablus’un en çok ziyaretçi alan mekanlarıdır. Ayrıca Assai El Hamra Kalesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Bu kale içinde yer alan Cemahiriye Müzesi’nde sergilenen eserler neolitik çağdan günümüze pek çok eseri içinde barındırmakta ve dört kata yayılan 47 galeriden oluşmakta. 

Bunun yanında Karamanlı Camisi, 1200 yıllık En Naka Camisi, Osman Paşa ve Turgut Camileri de görülmeye değer. Osmanlı kültürünü yansıtan ülke, bu kültürü merak edenler için harika bir seçenek olabilir.

Ayrıca gidip dinlenilecek yerlerden olan kafelerin en iyileri Osmanlı Kulesi ve Yeşil Meydan’dakilerdir.
Son dönemlerde ülkenin güneyinde, düzenlenen pek çok festivalle karşılaşmak mümkün. Ülkenin en dikkat çekici festivali Ghadames Festivali’dir. Ghadames’te her yıl ekim ayında uluslar arası kültürel bir festival olan Ghadames Festivali düzenlenir.

Ne Yenir ve İçilir?
Libya’da en bilinen yöresel yemek buharda pişmiş koyun etinin buğday ve irmikle servis edilmesinden meydana gelir. Arap ve Akdeniz etkisinin bulunduğu Libya mutfağında İtalyan etkisi de bulunmaktadır. Avrupa’dan Çin’e kadar çok çeşitli tatları bulabileceğiniz Trablus’ta fastfood restoranlarına da sıkça rastlayabilirsiniz. Ayrıca deniz mahsülleri de bolca bulunur.

Zengin yemek kültürünün yanı sıra, el yapımı kültürel eşyaları, el yapımı halı ve kilimleri ve de değerli madenlerden üretilmiş takı ürünlerini Libya’da çarşılarda bulmanız mümkün.
Libya’ya yapacağınız seyahatle farklı bir dünyaya adım atmış, ve sıra dışı bir tatil imkanı yaratmış olursunuz. Sitemizden alabileceğiniz Libya uçak bileti ile zengin kültüre sahip bu ülkeye rahatça ulaşabilirsiniz. Farklı bir tatil anlayışı ve değişiklik düşünceniz varsa tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle Libya çok cazip bir seyahat noktası.
 

Libya Uçak Bileti

Libya Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Libya ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Libya Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Libya Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.