Uçak Bileti
   Lübnan Uçak Bileti  


Küllerinden Yeniden Doğan Lübnan!
Ortadoğu’nun İsviçre’si unvanına sahip olan ülke dediğimizde şüphesiz ki aklınıza gelişmiş bankacılık yapısı ile Lübnan gelecektir. Bir Ortadoğu ülkesi olmasına rağmen, diğerlerine oranla iyi bir gelişim kaydeden, her ne kadar savaşları ile gündeme gelse de, düzenli bir şehir yapısına ve yaşama en uygun koşullara sahip olan Lübnan, başkenti Beyrut’la gözde olmayı başaran, turist çeken ülkelerden biri haline gelmiştir. Ortadoğu topraklarında Paris’i yaşamak istiyor, Akdeniz’e kıyısı olan bu ülkede biraz kafa dağıtmak, ama aynı zamanda da keyifli bir keşfe çıkmak istiyorsanız, Ekonomikuçuş farkından yararlanarak Lübnan uçak bileti arayışına hemen başlamalısınız.

Lübnan’da Ne Yapılır?
Lübnan denince akla ilk gelen yer şüphesiz ki başkent Beyrut olacaktır. Akdeniz’e kıyısı olan ve Ortadoğu’da renkli gece hayatıyla ün salan Beyrut, bugün Lübnan’ın en çok turist çeken noktasıdır diyebiliriz. Lübnan’ın küllerinden yeninden doğmasını sağlayan bu şehir iyi bir kâşifseniz keşfetmeniz için bekleyen birçok noktaya sahiptir. Peki, Beyrut’ta ne yapılır?

Beyrut’un simgelerinden biri Güvercin Kayaları’dır. Yolunuz buraya düştüğünde Rouche bölgesind eyer alan bu kayaları mutlaka görmelisiniz. Lübnan halkının gökten düştüğüne inandığı bu kayaları görmeye gittiğinizde fotoğraf makinelerini ayarlamaları, telefonlarınızın şarjına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer alan Jeitta Mağaraları da iyi bir seçim olabilir. Doğanın sert halini görmek hoşunuza gidiyorsa teleferik yardımıyla ya da yürüyüş parkurunu kullanarak buraya çıkabilirsiniz, ama dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı var ki Jeitta’da fotoğraf çekmeniz yasaktır.

Biraz Akdeniz havası almak istiyorsanız akşamları Corniche kordonunda yürüyebilir, çay bahçelerinde manzaranın tadını çıkabilirsiniz. Hazır manzara demişken Harissa Tepesi’ni de söylemeden geçmeyelim. Beyrut’un görülmeye değer yerlerinden biri olan Harissa Tepesi muhteşem manzarası ve mistik havası ile huzur verecektir. UNESCO tarafından koruma altına alınan antik kent Byblos da Beyrut gezinizde uğrak noktalarınızdan biri olabilir.

Lübnan’da Ne Yenir?
Lübnan mutfak kültürü Türk kültürüne oldukça yakındır. Yemekleri bizim yemeklerimize benzerlik gösterdiği için damak tadınızı rahatsız edecek tatlarla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Tabi Akdeniz’e kıyısı olan bir Ortadoğu ülkesine gitmişken ilk olarak önereceğimiz yemek balık olacaktır. Izgara balık keyfinin tadını çıkarabilir, yanında yer alan özel mezelerle lezzetli bir akşam yemeği geçirebilirsiniz. Tabi yanında meşhur Lübnan rakısı Arak da tercih edilebilir.

Lübnan Künefesi’ni de denemeden dönüş olmaz! Akşam yemeğinizin üzerine bir Lübnan Künefesi tadabilir, Beyrut’ta bulunuyorsanız Lübnan mutfağını Avrupai hale getiren ve farklı yemek seçeneklerine sahip olan restoranları da tercih edebilirsiniz. Gece hayatı için ise tercihinizi Beyrut’ta bulunan Gemmayze’den yana yapmalısınız. Sayısız eğlence mekânının yer aldığı Gammayze hem yemek hem de eğlence ihtiyacınıza cevap verebilecek mekânlara ev sahipliği yapıyor.

Lübnan’a Nasıl Gidilir?
Ülkemizden Beyrut’a uçuş süresi yaklaşık 1 saat 15 dakikadır. Ekonomikuçuş aracılığıyla THY, MEA, Pegasus gibi havayolu şirketlerinden direk olarak Lübnan uçak biletibulabilirsiniz. Bunların yanı sıra aktarmalı olarak uluslararası havayolu şirketleri de tercih edilebilir. Dünyanın birçok yerinden Lübnan’a direk uçuş verilmektedir. Lübnan seyahati için özellikle Haziran-Eylül aralığındaki dönemi tercih etmeniz hava şartlarından olumsuz etkilenme ihtimalini ortadan kaldıracaktır.
 

Lübnan Uçak Bileti

Lübnan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Lübnan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Lübnan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Lübnan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.