Uçak Bileti
   Lüksemburg Uçak Bileti  


Lüksemburg'u Tarihi İle Yakından Görün
Resmi adıyla Lüksemburg Büyük Dükalığı Avrupa'da bulunan oldukça küçük bir ülkedir. Ülke nüfusu yaklaşık yarım milyon olmakla birlikte, yüz ölçümü 2586 kilometre karedir. Denize kıyısı bulunan Lüksemburg'un komşuları Almanya, Fransa ve Belçika'dır. Ülkenin resmi dili Lüksemburgça, Almanca ve Fransızca'dır. Ülkenin çoğunluğu Katoliktir. Lüksemburg kişi başına düşen milli gelir bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Nüfusu az sayıda olan bu ülke Dünya Bankası verilerine göre kişi başına düşen milli gelir ortalamasında birinci sırada yer alır. Ülkenin başkenti Lüksemburg, sloganı ise "Olduğumuz gibi kalmak istiyoruz."dur. Ülke tarihinde İspanyol İmparatorluğu ve Avusturya İmparatoluğu işgaline girdiğinden tarihi ile önplandadır.

Bu küçük ülkede gezilecek oldukça fazla yer mevcut. Unesco başkent Lüksemburg'u iyi korunmuş tarihi yapıları nedeniyle dünya kültür mirası listesine almıştır. Bu mirası görmek bir Lüksemburg uçak bileti almak kadar kolay olacaktır. Lüksemburg Büyük Dükalığı 3 şehirden oluşmaktadır. Bunlar başkent Lüksemburg, Diekirch ve Grevenmacher'dir.

Lüksemburg'da Gezilecek Tarihi Yerler Ve Müzeler
Lüksemburg gece hayatı bakımından pek renkli değil fakat; tarihi yapılarıyla görülmeye değer. Küçük bir şehir olduğundan ulaşımı oldukça kolaydır, her yeri kolaylıkla gezebilirsiniz. Palace D'armes ilk olarak askeri tören alanı olarak tasarlanan yer 1554 yılında çıkan yangından sonra meydan olarak yeniden tasarlanmıştır. Her ayın 2. ve 4. cumartesi günleri ve Noel zamanında bu meydan da pazar kurulur. Meydanın bitiminde belediye binası bulunuyor. MNHA bu küçük ülkenin en büyük müzesidir. Roma tarihinin yanında şehrin kendi tarihini de anlatan sanat eserleri burada sergilenmektedir. Mudam Lüksemburg olarak bilinen müze bir askeri müzedir. Müze doğayla uyumu ile dikkat çekmektedir. Özel bir koleksiyona sahip müzede 230 farklı eser sergilenmektedir. İçinde bulunan cam sarayda görülmeye değer niteliktedir.

Lüksemburg'un Ünlü Mahallesi
Wenzel Walk mahallesi ise ülkenin en göze çarpan bölgesi diyebiliriz. Burada 14. yüzyıldan kalma kuleler, tüneller, köprüler ve kale surlarını bulmak mümkün. Bu güzelliklerin hepsini görmek için yapmanız gereken Lüksemburg uçak bileti almak. Bu tarihi kendi gözlerinizle görmek için Ekonomikuçuş'tan size en uygun bileti bulmanız yeterli olacak.
 

Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Lüksemburg ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Lüksemburg Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Lüksemburg Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.