Uçak Bileti
   Macaristan Uçak Bileti  


Macaristan’da Tuna İhtişamına Tanık Olun!
Macaristan denince akıllara ilk gelen şey sadece biz Türklerin ve Macarların bu adı kullanıyor olması oluyor. Ülkenin İngilizce ismi bildiğiniz gibi Hungary’dir. Hunlardan geldiklerini gösteren bu isim Macarlar tarafından pek sevilmiyor. Vahşi ve hırçın olarak lanse edilen Hun atalarından geldiklerini kabul etmek istemeyen Macaristan halkı bu ismi kullanmak yerine bizler gibi Macaristan demeyi tercih ediyor. 150 yıl gibi bir süre Osmanlı egemenliği altında bulunan bu ülke şimdilerde dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarıyor. Bu başarısında başkent Budapeşte’nin büyük etkisi görmezden gelinemez. İstanbul’dan direk olarak Macaristan uçak bileti ayarlayarak siz de Budapeşte havası soluma şansına sahip olabilirsiniz.

Budapeşte’de Ne Yapılır?
Macaristan’ın başkenti Budapeşte, adından da anlaşılabileceği gibi Buda ve Peşte olmak üzere ikiye ayrılan bir şehir. Renkli, eğlenceli ve heyecanlı bir seyahat geçirmek istiyorsanız Peşte tarafında daha fazla zaman geçirmelisiniz. Buda tarafı daha küçük ve sakin kalmış durumda. Pek çok Avrupa şehrinde olduğu gibi Budapeşte’de de su bulmak zor. Tuna Nehri’ni içerisine alan bir bölgede kurulmuş durumda olan bu şehirde kendinize konaklamak için bir hostel bakıyorsanız mutlaka Peşte tarafında olmasına dikkat etmelisiniz. Hostel de şehir içi ulaşım da oldukça ucuzdur. Günlüğü 10 Euro olacak şekilde hosteller bulma şansına bile sahip olabilirsiniz. Tabi fiyatlar hostel durumuna ve kişi sayısına göre değişecektir.

Budapeşte’de olup da Tuna Nehri’nde tekne turu yapmamak olmaz. Gün batımına yakın saatleri tercih ederseniz çok hoş fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Özellikle Parlamento Binası tekne turunuz sırasında fotoğraflandırmanız gereken noktalardan biri. Estergon Kalesi’nin ihtişamına da tanık olacağınız Budapeşte’de Derece, St. Stephen Bazilikası, Balıkçılar Burcu, Zincir Köprüsü, Elizabeth Köprüsü, Opera Binası, Margaret Adası ve Budapeşte Kalesi görmeniz gereken diğer yerlerdir.

Macaristan’da Ne Yenir?
Macaristan’ın milli çorbası Gulaş’tır. İçerisinde sebze ve et bulunduğu bilinen Gulaş alışık olmadığınız bir tat olmakla birlikte lezzetlidir diyebiliriz. Çorba kültürünün yaygınlığı dikkat çeken Macaristan’da Ceylan eti çorbası da farklı bir deneyim olacaktır. Bunun dışında et ve balık yemeklerinin hâkim olduğu Macaristan restoranların her keseye göre yemek çeşidi bulmak oldukça kolay. Langos ve Macar sosis de tadı damağınızda kalacak lezzetlerdir.

Macaristan’a Ulaşım
Ülkemizden Macaristan’a direk uçuşlar mevcuttur. İstanbul’dan Budapeşte’ye Macaristan uçak bileti alarak 2 saat gibi kısa bir sürede varış sağlayabilirsiniz. Ekonomikuçuş sayesinde en uygun uçak biletine ulaşarak seyahat maliyetinizi düşürme şansına da sahip olabilirsiniz.
 

Macaristan Uçak Bileti

Macaristan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Macaristan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Macaristan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Macaristan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.