Uçak Bileti
   Malatya Uçak Bileti  


Kayısı Diyarına Keyifli Bir Yolculuk!
Dünya genelinde Kayısısı ile ün salan ve ‘Kayısı Diyarı’ olarak nitelendirilen Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. Hitit döneminde kurulan ve o dönemden bu güne birçok kalıntı getiren Malatya, 2014 yerel seçimlerinin ardından büyükşehir olmuştur. Doğu Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biri olan ve gelişmeye devam eden Malatya, bir süre öncesine kadar engebeli arazisi nedeniyle ulaşımı oldukça zor bir şehir olsa da; bugün hava, kara ve demir yolu üzerinden oldukça rahat bir ulaşıma sahiptir. Ekonomikuçuş internet sitesinin çok özel imkanlarından yararlanarak, Malatya uçak bileti alıp, konforlu ve kısa süreli bir yolculuk gerçekleştirerek bu şehre ulaşabilirsiniz.

Malatya’da Ne Yenir?
Mutfağı oldukça geniş, yemekleri bir hayli lezzetli bir şehir olan Malatya, özellikle kutlama günlerine özel hazırlanan yemek çeşitleri ile dikkatleri çekiyor. Malatya denince ilk akla gelen lezzetlerden biri Kömbe’dir. Hıdırellez haftasında yapılan Kömbe en az yedi kişiye dağıtılır. Ekmekleri de meşhur olan Malatya’da; kınalı ekmek, toplama ekmeği, tandır ekmeği, yufka ekmeği, ballı ekmek, otlu ekmek, taş küllüğü, saç yüzü gibi ekmek çeşitleri yer alır. En meşhur çorbaları ise kavurmalı erişte-bulgur çorbasıdır. Kara çorba, gendirme, ekşili çorba da tadabileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor.

Malatya’da Nereye Gidilir?
Malatya ziyaretçilerinin ilk uğrak noktası Nemrut diyebiliriz. Tarihi yapısı ve doğal güzelliği ile Nemrut tabi ki görülmesi gereken yerlerin başında geliyor, ama bunun dışında görebileceğiniz birçok farklı nokta da bulunuyor. Özellikle tarihi camileri meşhur olan Malatya’da siz de; Yusuf Ziya Paşa Camii, Battalgazi UIu Camii, Yeni Camii gibi camileri görebilir, Yusuf Ziya Bedesteni ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayını ziyaret edebilirsiniz.

Müze gezilerinden keyif alıyorsanız Ekonomikuçuş firmasının avantajlarından yararlanarak Malatya uçak bileti hazırlayın ve bu şehre adım atar atmaz Beşkonaklar Etnografya Müzesi ve Malatya Müzesi’ni ziyaret edin. Bölgenin tarihine ışık tutan, sizi Malatya’nın geçmişine seyahate çıkaracak olan bu iki müze mutlaka uğrak noktalarınız arasında yerini almalıdır.

Malatya’da gözleriniz doğal güzellikleri arıyorsa; Levent Vadisi’ni mutlaka görmelisiniz. Sıra dışı yüzey şekillerine sahip olan Levent Vadisi, Günpınar Şelalesi, Nemrut Dağı Milli Parkı derken, hafızalardan silinmeyecek bir seyahat için Malatya’yı da gezi listenize ekleyin.
 

Malatya Uçak Bileti

Malatya Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Malatya ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Malatya Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Malatya Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.