Uçak Bileti
   Mardin Uçak Bileti  


Hoşgörü Şehri Mardin
Dağın tepesine kurulmuş olan Mardin şehri Türklerin Anadolu’daki ilk durağı olma özelliğini taşımaktadır. Şehrin adı Süryanice ”marde “kelimesinden gelmekte ve anlamı kaleler kentidir. Anadolu’yu Mezepotamya’ya bağlayan Mardin şehri, birçok din, mezhep, birbirinden farklı kültür özelliklerini kervan yolu üzerinde olmasına ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmasına bağlıdır.

Çaldıran savaşı ile Osmanlı toraklarına katılan Mardin tarihsel gelişimi içersinde Pers, Büyük İskender, Roma Bizans’ın da izlerini barındırmaktadır. Son zamanda dizi sektörünün odak noktası olmasının sebeplerinden biri de tarihi karakterini günümüze kadar taşımış olmasındandır.
Sokaklarında oynayan çocukların parlayan gözlerinde tazelenecek, yolunuza çıkan eşeklerin bağırtıları ve inadı ile karşılaşıp har daim birbirine yardım eden el tutan insanlar ile birlik olacaksınız.

Çarşısında sürekli selamlaşanları görüp şaşırmayın çünkü Mardin hoşgörünün ve halen bağrında Anadolu kokan insanların beşiğidir.

Tarihi Kaleleri

 • Mardin Kalesi
 • Rabbat Kalesi
 • Fafih Kalesi
 • Marin-Merdis Kalesi
 • Anzavur Kalesi
 • Kız Kalesi(kal’at al mara-Lorna-Jurekm)
 • Anır Kalesi
 • Erdemeşt Kalesi
 • Zarzavan Kalesi
 • El Nıhman Kalesi
 • Savur Kalesi(Sauras)
 • Dermetinan Kalesi
 • Dara Kalesi(Daras Anastasiupolis)
 • HaytamKalesi(Turabdin-Dimitriyus)

Ayrıca birçok ibadethaneye de ev sahipliği yapan Mardin de cami, külliye, medrese, manastır, kiliseye rastlanmaktadır. Mardin yüzyıllar boyunca mahallelerinde Müslüman ve Hıristiyanların yan yana dolaştığı şehir olmuştur. Mardin’in taş evleri arasında tarihe dokunmak, dara harabelerinde soluklanmak ve kayseriyye ya da revaklı çarşılarında gezinmek isterseniz Ekonomikuçuş üzerinden Mardin uçak bileti için hemen alabilirsiniz.

Mardin Mutfağı
Oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Mardin muhteşem bir lezzet yumağı sunmaktadır. Lebeniye, soğan kebabı çiğ köfte, mazlum, kibbe, dobo, aya köfte(ırok), içli köfte(ikbebet), cevizli börek, kınepleli pilavın yanı sıra tatlılarda davk  il may, davk  bi dips, harire, zerde, zingil bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bir çok yemek, tatlı, içeceklerde de damaklarınızda değişik bir tat yaratmaya hazır. Ayrıca mırra ve menengeç kahvesini içmeden ayrılamayacaksınız.

Ulaşım
Mardin’e ulaşım eskiye oranla oldukça gelişmiş durumdadır. Ekonomikuçuş avantajlarından faydalanarak alacağınız Mardin uçak bileti için dilediğiniz havayolu şirketi ile seyahatinizi kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.
 
Mardin Uçak Bileti

Mardin Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Mardin ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Mardin Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Mardin Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.