Uçak Bileti
   Merzifon Uçak Bileti  


Tarihe Yolculuk; Merzifon
Amasya şehrinin bir ilçesi olan Merzifon, tarih boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Tarihi yönden zengin bir birikime sahip olan bu bölge, yapılan arkeolojik kazılarla insanlığa ışık tutmuştur. Osmanlı döneminde çok ünlü olan bu ilçe askerleri için, III Sultan Selim zamanında Topkapı sarayının bahçesine anıt yapılmıştır.

Tarih içinde Merzifon'u yaşam merkezi olarak kullanan uygarlıklar arasında Frigler, İskitler, Pontus devleti, Emeviler, Danişmentler gibi medeniyetler bulunur. Bu uygarlıkların Merzifon'a kattıkları mistik havanın izlerine hala rastlanmaktadır.

Yörenin iklim şartları tam karasal olmamakla birlikte, geçiş iklimidir. Yazları kurak, kışları yağışlı ve soğuk olur. Yıllık ortalama sıcaklık 13,3 derecedir. Bölgenin %23'ü ormandan, %51'i ise tarım arazilerinden oluşur. Limanları ve verimli topraklarıyla önemli bir yerleşim yeridir. Maden yatakları bakımından oldukça zengin olan Merzifon, Amasya ilinin yerleşimi en yoğun olan bölgesidir.

Tarihi ve yapılarıyla merak uyandıran şirin ilçeyi, Ekonomikuçuş farkıyla Merzifon uçak bileti alarak, tanıyabilir ve güzel anılar yaşayarak dönebilirsiniz.

Gezilecek Yerler
Küçük bir cami olan Dobak Caminin ahşap dizaynı ilgi çekicidir. Merzifon'un en büyük camisi olan Paşa cami mutlaka görülmelidir. İşçiliği ve tasvirleriyle ihtişamından hala bir şey kaybetmemiştir. Çifte hamam, Saat kulesi, Çelebi Sultan Mehmet Medresesi, Bedesten ve Eski Çarşı görülmesi gereken diğer yerlerdir. Taşhan, Hacı Hasan Cami, Tuz Pazarı Hamamı, Çay Cami, Fenerli Cami bilinen diğer turistik mekanlardır.

Merzifon Mutfağı
Ağırlıkla Osmanlı mutfağı tatlarına sahip olan Merzifon, Cılbır Çorbası, Çatal Çorbası, Sakala Çarpan Çorba, Bakla Dolması, Etli Bamya, Göbek Dolması gibi yemekleriyle ünlüdür, Ayrıca tarihi Kara Mustafa Paşa camisinin yanında bulunan Berdeste Osmanlı Mutfağı"nda mutfak şefinin patentli özel Topuz yemeğinin tadına bakılmalıdır. Osmanlı mutfağından günümüze kazandırılan bu yemek gibi av etlerinden oluşturulmuş Merzifon mutfağı menüleriyle lezzet yolculuğu yaşamak mümkün.

Merzifon'a Nasıl Gidilir?
Hava alanına sahip Merzifon ilçesine, İstanbul'dan uçakla gitmek mümkün olduğu gibi Türkiye'nin her yerinden kara yoluyla ulaşılabilir. Ekonomikuçuş'un çok özel imkanlarından, avantajlarından faydalanarak Merzifon uçuk bileti alınarak, görülmek istenildiği her an gidilebilir, Ekonomikucuş firmamızdan, güvenle uçak bileti alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 

Merzifon Uçak Bileti

Merzifon Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Merzifon ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Merzifon Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Merzifon Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.