Uçak Bileti
   Siirt Uçak Bileti  


Tarihi ve Dini Motifleriyle Siirt!
Topraklarının büyük bir bölümü dağlarla kaplı olan Siirt, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü, oldukça sert kışların geçtiği Siirt, dört mevsimde de bu iklimin bütün özelliklerini bünyesinde taşır. Gece-gündüz arasında sıcaklık farklı yüksek olduğu için Siirt seyahati yapmayı planlayanların yaz mevsiminde bile yanlarında kalın kıyafetler bulundurmaları önerilir.

Siirt’e Nasıl Gidilir?
Karayolu ile ulaşım sağlandığında otogar şehir merkezine 1 km uzaklıkta olduğu için istenilen noktaya gidiş zor olmayacaktır. Otogarda inince belediye otobüsleri ve şehir içi minibüsleri ya da taksi kullanılabilir. Demiryolu ulaşımı çok konforlu bir tercih olmayacaktır. İstasyonun kent merkezine uzaklığı 28 km olduğu içi ulaşım sorun olabilir. Ekonomikuçuş'un size özel fırsatlarını değerlendirerek Siirt uçak bileti alarak havayoluyla ulaşımı tercih edebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde Ankara aktarmalı İstanbul seferlerinin gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Siirt’te Ne Yenir?
Siirt’in en meşhur yemeği Büryan, bilinen diğer adıyla Perive denilen et yemeğidir. Fes benzeri şekillere sahip olan tencerelerde pişirilen perde pilavları ile ikram edilen Büryan oldukça lezzetli bir yemektir. Siirt mutfak kültürünü tanımak için Büryan’ı tatmadan dönüş yapmamalısınız.

Siirt’te Nereye Gidilir?
Tarihi ve dini yapıları ile dikkat çeken Siirt’te görülmesi gereken yerlerden biri Ulu Cami’dir. Yapılış tarihi belli olmayan Ulu Camii, Selçuklular döneminde yapılmıştır. Veysel Karani Hz. Türbesi ve İbrahim Hakkı Hz. Türbesi ziyaret edilebilir.

Siirt’te kaplıcalar da meşhurdur. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Sağlarca Kaplıcası, Eruh yolu üzerinde yer alır. Kadın hastalıklarından romatizmal hastalıklara kadar birçok hastalığın tedavisine iyi geldiğine inanılmaktadır.

Siirt zengin çayırlara sahiptir. Kış aylarında bol yağış aldığı için yayla yöreleri yemyeşil görünümleriyle dikkat çeker.

Bunları Yapmadan Dönmeyin!
Kısa ve keyifli bir seyahat için Ekonomikuçuş farkıyla Siirt uçak bileti alıp yolculuğa çıktığınızda bu şehirden memnun ayrılmak için yapmanız gereken şeylerin başında Ulu Camii’yi gezmek olmalıdır. Mistik havası ile dikkat çeken ve sizi çok eski yıllara götürecek olan Ulu Camii ziyaretinin ardından mutlaka Siirt Büryanı yemeli, perde pilavının tadını bakmalısınız. Tiftik dokuma Siirt battaniyesi almayı da unutmayın. Siirt’ten gelirken sevdiklerinize hediye getirmek istiyorsanız bu Siirt battaniyesi ya da meşhur Siirt Bıttım sabunu olabilir.
 

Siirt Uçak Bileti

Siirt Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Siirt ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Siirt Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Siirt Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.