Uçak Bileti
   Sri Lanka Uçak Bileti  


Hindistan'ın Gözyaşı'nda Tatil
Sri Lanka, 1972 yılına kadar Seylan adıyla bilinen, Hint Okyanus'unda bir ada ülkesidir. Sri Lanka, ülkenin meydana geldiği adanın şekli gözyaşı damlasına benzetildiği için 'Hindistan'ın Gözyaşı' olarak da adlandırılır. 65 bin kilometrekarelik yüz ölçümüyle, 20 milyon nüfusa sahip Sri Lanka, 1340 kilometrelik sahil şeridiyle deniz tatili için de tercih edilebilir. Doğal güzellikleri, tarihi yapılarıyla Sri Lanka, tam bir tatil merkezidir. Hindistan'ın Gözyaşı'nda tatil yapmak için Ekonomikuçuş avantajlarıyla dilediğiniz havayolu firmasından Sri Lanka uçak bileti alabilirsiniz.

Hangi şehirde neler yapılır?
Simbat'ın ülkesi Sri Lanka, şehirleri hem doğal, hem de kültürel zenginlikleri, güzellikleri barındırır. Sri Lanka uçak bileti işlemlerinizi Ekonomikuçuş sitesiyle yaptıktan sonra ulaşacağınız bu gizemli ülkede, gezmeniz gereken bir çok önemli şehir vardır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

Kolombo
Sri Lanka'nın Başkenti Kolombo'dur. Güneydoğu Asya'nın moda merkezi olan Sri Lanka'da, bir moda gezisi ve alışverişi yapmayı ihmal etmeyin. 1877 tarihinde kurulan Kolombo Ulusal Müzesi, bu eşsiz başkenti gezmeye başlayacağınız yer olabilir. Kelaniya ve Seema tapınaklarını mutlaka görün. Aziz Anthony Kilisesi, Gangaramaya Budist Tapınağı özellikle mimari yapılarıyla görülmesi gereken yerlerdir.  Viharamahadevi Parkı, İktisat Tarihi Müzesi, Thomas Şapel'i, eski parlamento binası, eski şehir tepesi, Ulusal Hayvanat Bahçesi, Khan saat kulesi ve Beira Gölü görülmeden Kolombo gezisi asla tamamlanmış sayılmaz.

Kandy
Kandy, Sri Lanka’nın eski başkentidir. Göl kenarında eşsiz doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. Neredeyse en yoğun yaşayan hareketli bir şehirdir. Gerçi Sri Lanka'da yaşam, en geç 21.00'da sabaha değin bir ara verir. Sri Dalada Maligawa olarak adlandırılan ve Budist inancının en kutsal tapınağı olan Diş Tapınağı Kandy'de bulunur. Buda'ya ait olduğuna inanılan diş burada saklanır. Yılın belli dönemlerinde önemli gösteriler, davul şovlarıyla bu diş ziyarete açılmaktadır. Kandy'e gitmişken Budizmin belki de en önemli mabeti olan Diy Tapınağı'nı görmeden şehirden ayrılmayın.

Sigiriya
Sigirya, yerel dilde Aslan Kayası anlamına gelmektedir. Budizmin önemli merkezlerindendir. Kentte yapacağınız gezide su bahçeleri ilginizi çekecektir. Ayrıca, tapınaklardaki yüzyıllar öncesinden günümüze gelen freskler de görülmeye değer. Tam 750 basamak çıkarak ulaşacağınız Pidurangala Tapınağı ise görünümüyle tüm yorgunluğunuza değecektir.

Anuradhapura
Geçmişte Sri Lanka'nın daha doğrusu Seylan'ın başkentliğini yapan şehirlerden biridir. UNESCO bu kentin tamamını koruma altına alınması gereken, Dünya Kültür Mirası kabul etmiştir. Milattan önce 900'lü yıllara kadar geçmişi olan bu kentte Bodhi Tapınağı'nda halen bir çok Budist rahip yaşamaktadır. Badhi tapınağı  Anuradhapura ziyaretinizde mutlak görmeniz gereken yerlerdendir. Ayrıca Anuradhapura arkeoloji Müzesi'nde mutlaka görmeli ve antik mücevherleri, eşyaları görmelisiniz. Şehirde, bir çok yerel hediyelik ürün satışı yapan dükkan bulunmaktadır. Burada oldukça özel ahşap ürünler bulabilirsiniz.
 

Sri Lanka Uçak Bileti

Sri Lanka Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Sri Lanka ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Sri Lanka Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Sri Lanka Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.