Uçak Bileti
   Sudan Uçak Bileti  


Beyaz Nil İle Mavi Nil'in Buluştu Ülke
Uganda'dan gelen Beyaz Nil ile Etiyopya'dan gelen Mavi Nil'in buluştuğu ülke olan Sudan, bu iki suyu birleştirip, Nil Nehri'ni Mısır'a gönderir.

Sudan, uzun yıllar bağımsızlık savaşlarının verildiği bir ülkedir. 15 eyaletten oluşan Sudan tatili ilginç deneyimlere sahne olacaktır. Nil Vadisi'nin oluştuğu bu doğal ve tarihi güzelliklerle dolu ülke için Ekonomikuçuş internet sitesinden Sudan uçak bileti alarak, özel bir tatil planlayabilirsiniz. Sudan tarihi milattan önce 5 bin yılına kadar uzanır. Bu nedenle ülkede önemli bir tarihi gezi gerçekleştirebilirsiniz. Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman olan ülkede resmi dil Arapça'dır. 2 milyon kilometrekareye yakın yüz ölçümü ile dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkeleri arasında 16'ncı sırada yer alır. Cezayir'in ardından Afrika kıtasının ikinci büyük toprak parçasına sahip ülkesidir.

Hangi şehirde neler yapılır?
Khartoum
Türkçe'de Hartum olarak da bilinir. Fil hortumu anlamındadır. 1834 yılından bu yayana Sudan'ın başkentidir. Hartum ziyaretine kesinlikle Ulusal Müze ile başlanmalıdır. Burada hem tarihi hem de yakın geçmiş eserlerini görebilirsiniz. Ayrıca kentin amiral gemisi binalarından olan Burj El Fateh Oteli'ni de görün. Bu otel, Dubai'nin yelken şeklindeki mimarisiyle dünyaca ünlü Burj el Arap otelini andırır. Biraz daha şişman görüntüdedir. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı sarayı da devasa yapısıyla görülmeye değer binalardandır. Hartum Savaş Mezarlığı, Nil Caddesi, Al Kabir Camisi bu tarihi başkentin mutlak gezilmesi gereken yerlerindendir.

Omdurman
Nil Nehri kıyısındaki bu kentte, bir kayık kiralayarak nehir gezisi yapmayı ihmal etmeyin. Sudan'ın en büyük çarşısı da Obdurman'dadır. Burada altın ve gümüş işlemeler, ahşap ürünler bulabilirsiniz. Omdurman'a gelmişken kent merkezine sadece 2 kilometre uzaklıktaki Deve Pazarına uğramayı da ihmal etmeyin. Burada çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Shendi
Güzel bir çöl deneyimi için gitmeniz gereken kent Shendi'dir. Burada çöl gezisinin yanı sıra Meroe piramitlerini de görebilirsiniz.

El Obeid
Mahdi döneminin en önemli siyasi merkezi olan El Obeid, Arap Sakızı maddesinin de en önemli üretim merkezi. Burada Acacia Ağaçlarından Arap Sakızı elde edilmesini gözlemleyebilirsiniz.

Sudan, Afrika'nın görülmeye değer ülkelerinden biridir. Sudan uçak bileti alarak, önümüzdeki ilk tatilinizi bu tarihi ülkede geçirebilirsiniz.
 

Sudan Uçak Bileti

Sudan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Sudan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Sudan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Sudan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.