Uçak Bileti
   Suudi Arabistan Uçak Bileti  


Suudi Arabistan
Suudi Arabistan denildiğinde akla hac, petrol ve altın geliyor. Bu yüzden Suudi Arabistan çok zengin bir ülke konumunda. Özellikle petrol, bu ülkeyi zenginleştiren ve bugüne getiren en önemli değer. Hızlı gelişmiş ve binalarını göklere kadar uzatmış Suudi Arabistan’da Osmanlı izlerine de rastlayabiliyorsunuz. Üzücü olan ise; diğer ülkeler gibi gezip dolaşmak pek mümkün değil. Bir Suudi Arabistan uçak bileti alarak ülkeye giremiyorsunuz. 

Suudi Arabistan’a Nasıl Gidilir?
Amacınız hac ya da ümre değilse, Suudi Arabistan’a girmek biraz zor, çünkü Arabistan turist vizesi vermiyor. Hac ve ümre için de Diyanet İşlerinden onay almış olmanız gerekir. Hac ya da ümre vizeniz yoksa, gelme sebebinizi resmi olarak açıklamanız gerekir. Uygun görülürse, ülkeye girebilirsiniz. Genellikle çalışmak ya da gezmek için gelen yabancılar, Suudi Arabistan vatandaşı olan birinin kefaletiyle ülkeye girer ve aynı şekilde ülkeden ayrılır.

Suudi Arabistan’a Ne Zaman Gidilmeli?
Ümre turları, yılın her döneminde düzenleniyor. Hac döneminde ise Suudi Arabistan, inanılmaz derecede kalabalık. Sadece gezi amacı ile gidiyorsanız kış aylarını tercih etmelisiniz çünkü yaz aylarında Suudi Arabistan’da sıcaklık 50 dereceyi bulabiliyor. Kış aylarında ise ideal sıcaklık 21 derece. Ümre tarihleri, tercihe göre ayarlanabilse de hac mevsimi, her yılın belirli bir zamanına denk geldiğinden tarih konusunda tercih yapılamıyor.

Arap Mutfağı
Arap mutfağının olmazsa olmazı ettir. Etli yemekleri çok seven Araplar özellikle kuzu, tavuk ve deve etine çok düşkün. Kebap, kavurma ve köfte gibi etli yemekler, geleneksel tatlar arasında yer alıyor. Havanın sıcak olmasına rağmen, Araplar damak tatlarından vazgeçmeyerek sevilen kızartma ve etli yemekleri tercih ediyorlar.  Pide şeklinde ekmekler ve mezeleri de çok meşhur. Kahve, komposto ve meyve suyu gibi içecekler vazgeçilmezleri. Suudi Arabistan restoranları haricinde birçok ülkenin mutfağını da görmek mümkün. Türk, Çin, Endonezya, Bangladeş, Mısır, Pakistan ve Hindistan restoranlarına da rastlayabilirsiniz.

Suudi Arabistan, diğer ülkelerden farklı prosedürlere sahip olduğu için, ülkeyi ziyaret etmeden önce muhakkak bilgi sahibi olun. Suudi Arabistan uçak bileti ve ülkeye dair çeşitli bilgileri Ekonomikuçuş’tan alabilirsiniz.
 

Suudi Arabistan Uçak Bileti

Suudi Arabistan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Suudi Arabistan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Suudi Arabistan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.