Uçak Bileti
   Tacikistan Uçak Bileti  


En Güzel Pazartesi Gezisi
Tacikistan, Orta Asya'da, denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Yaklaşık 8 milyon nüfusu ile küçük bir ülkedir. Bu ilginç ülkenin başkenti olan Duşanbe, Farsça'da 'Pazartesi' demektir. Bu nedenle Orta Asya tatili planlıyorsanız, güzel bir 'Pazartesi' gezisi gerçekleştirebilirsiniz.

Tacikistan nüfusunun yüzde 80'unu Tacikler, yüzde 15'ini ise Özbekler oluşturur. Rus oranı ise yüzde 1.5'tur. Bu nedene ülkenin resmi dili Tacikçe olmakla birlikte tüm etnik gruplar Rusça konuşur. Ülke nüfusunun yüzde 95' Müslümandır. Ekonomikuçuş internet sitesinden istediğiniz havayolu şirketine ait Tacikistan uçak bileti alabilir ve bu tarihi ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Hangi şehirde neler yapılır?
Duşanbe
Tacikistan'ın Başkenti Duşanbe, 1961 yılına kadar Stalinabad ismini kullandı. Daha sonra her pazartesi kurulan bir pazardan esinlenilerek, Farsça 'Pazartesi' anlamına gelen Duşanbe ismi verildi. Yazları aşırı sıcak olan Duşanbe, kışları da aşırı soğuktur. Bu nedenle, Duşanbe ziyareti için sonbahar ve ilkbaharı tercih etmek gerekebilir. Duşanbe ayrıca, Tacikistan'ın eğlence başkentidir. Turistlerin uğrak mekanları olan bar, disko, gece kulübü ve kumarhaneler bu şehirdedir.

Duşanbe'de Tacikistan'ın kurucusu İsmail Somoni'nin heykelini görmeyi ihmal etmeyin. Burası yerel bir gelenek olarak gelinlerin ziyaret ettiği mekan haline gelmiştir. Bu nedenle yılın her döneminde yapacağınız ziyaretlerde heykel çevresinde gelinleri ve damatları görebilirsiniz.

Tacikistan Ulusal Antika Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Behzod Ulusal Müzesi, Müzikal Enstrümanlar Müzesi, başkentin görülmesi gereken müzelerindendir. Duşanbe'de Pamir Dağı'ndan geçen yolda ciple bir yolculuk da unutulmaz bir deneyim olacaktır. Botanik bahçesi, Charki Camisi, Lunapark ve Delfin Su Parkı ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Hucend
Tacikistan'ın Duşanbe'nin ardından en önemli kentidir. Şehrin tarihi ismi Uzak İskenderiye'dir. Kocand olarak da isimi kullanılan Hucend, yerel pazarları, yerel ürünler satan dükkanları ve yerel lezzetlerin bulunabileceği tipik bir Tacik kentidir.

Kulob
Hatlon Bölgesinde yer alan ülkenin üçüncü büyük kentidir. Kulob, Tacikistan Başkanı Emomali Rahmonov'un da doğum yeri ve memleketidir. Afganistan sınırına sadece 30 kilometre uzaklıktadır. Müslümanların da bulunduğu bir kenttir. Tipik bir Tacikistan şehridir ve geleneklerin yaşatıldığı, çok da fazla turist çekmediğinden geleneklerini sürdüren bir kenttir. Kulob'a gittiğinizde yerel pazarların ve lokantaların keşfedilmesinden sonra Mir Said Ali Hamedani türbesini de ziyaret etmelisiniz.

Tacikistan uçak bileti için Ekonomikuçuş sitesini kullanarak bu güzel şehirleri görebilirsiniz. Güvenli, modern ve her türlü tatili sunan bu ülke için dikkat etmeniz gereken tek şey hava sıcaklığıdır. Kışın donabilir, yazın yanabilirsiniz.
 

Tacikistan Uçak Bileti

Tacikistan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Tacikistan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Tacikistan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Tacikistan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.