Uçak Bileti
   Türkmenistan Uçak Bileti  


Türkmen Ovası'nı Keşfedin
SSCB'nin dağılışıyla 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden Türkmenistan, 7 Türk Cumhuriyetinden biridir. Yıl içinde hatta gün içinde bile 50 derecenin üzerinde bazı bölgelerde neredeyse 100 dereceye yaklaşan sıcaklık değişimlerinin olduğu Genç bir ülkedir.

Türkmenistan özellikle inşaat sektöründe Türk firmalarının etkinliği ve yoğunluğu ile hızla büyüyen ve gelişen bir ülkedir. Ürettiği doğalgaz ile ekonomisini ayakta tutmaktadır. Vatandaşlarına ücretsiz doğalgaz veren ilginç bir ülkedir. Ekonomikuçuş internet sitesinden alacağınız uçak biletleri ile tüm dünyaya olduğu gibi, Türkmen Ovası olarak anılan Türkmenistan'a da kolaylıkla ve en ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Türkmenistan uçak bileti için, Ekonomikuçuş internet sitesinin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hangi şehirde neler yapılır?
Aşkabat
Aşkabat, ülkenin başkenti ve gelişen, ekonomisi büyüyen, yaşam standartları hızla yükselen merkezidir. Türkmenistan at ile yaşamış bir millettir. Bu nedenle, at ülke için önemlidir. Aşkabat'a gitmişken Akhalteke At Çizimleri Müzesi ve Aşkabat Hipodromu'nu mutlaka görün.

Tarafsızlık Anıtı, Ulusal Tarih Müzesi ziyaret edilebilecek yerlerdir. Aşkabat mimari kültürüyle de önemli binaları barındırır. Aşkabat Tren Garı, Ertuğrul Gazi Camisi,  World of Turkmenbashi Tales isimli Türkmenbaşı Gençler Dünyası, kentin hatta ülkenin en önemli eğlence merkezidir. Buraya uğramadan sakın Aşkabat'tan ayrılmayın. Nisa bölgesindeki tarihi evleri görmeyi de ihmal etmeyin. Türkmen Halı Müzesi'nde Aşkabat'ın görülmesi gereken yerlerindendir.

Mary
Mary, 1 milyonu aşkın nüfusu ile Türkmenistan'ın 5 vilayetinden biridir. Antik Mary olarak bilinen tarihi kalıntıları görerek, kenti gezmeye başlayın. Gonur (Konur) Tepe olarak bilinen bu bölge, milattan önce 7 bin yılına dayanan bir tarihe sahiptir. Oldukça güzel bir arkelojik kazı ile anlam bütünlüğü bozulmadan günümüze kadar gelen yüzlerce evden oluşan bu bölgede Zerdüşt dininin izlerini de görebilirsiniz.

Ulusal Tarih ve Etnoloji Müzesi hem bina hem de içerik olarak ilginizi çekecektir. Gurbanguli Camisi, Pokrovskaya yada Rus Kilisesi olarak adlandırılan kiliseyi görün. Yeşil Pazar olarak bilinen çarşıda alışveriş yapın.

Ahal
Türkmenistan'ın Ahal kentine sadece Cehennem Kapısı'nı görmek için bile gidilir. 70 metre çapındaki bu kuyudan doğalgaz çıkışı vardır. 1971 yılında Rus bilim adamları kuyuyu keşfettiklerinde, gazın insana zarar vermesini engellemek için kuyuyu ateşe verdiler. Daha sonra Cehennem Kapısı olarak turistik amaçlı adlandırılan kuyu, o günden bu yana aralıksız yanmaktadır. Bu olağan üstü doğa olayını görmek Ekonomikuçuş internet sitesinden Türkmenistan uçak bileti alarak başladığınız gezinin önemli bir parçası olmalıdır.
 

Türkmenistan Uçak Bileti

Türkmenistan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Türkmenistan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Türkmenistan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Türkmenistan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.