Uçak Bileti
   Van Uçak Bileti  


Doğunun Parlak Yıldızı Van
Bir çok şehir için 'Parlayan Yıldız' ifadesi kullanılır. Van ise, Doğu Anadolu Bölgesi'nin parlamasını tamamlamış ve gelişimini halen sürdüren parlayan değil, parlak bir yıldızıdır. Van, bir çok tarihi ve turistik merkezinin yanı sıra Van Gölü ile de önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Van modern mimarisi, yaşam tarzı, alışıveriş merkezleri, otelleri ile gerçek bir turizm şehridir.

Türkiye'nin görülmeye değer şehirleri sıralansa mutlaka ilk bölümde yer olacak Van, yerli ve yabancı turistlerce ziyaret edilir. Ekonomikuçuş'un size özel imkanlarıyla Van uçak bileti alarak siz de bu eşsiz şehri ziyaret edebilir, belki de Van Gölü canavarını görebilirsiniz.

Van'da Gezilecek Yerler
Tarihi milattan önce 7 bin yılla kadar dayanan Van'da bir çok görülmesi gereken yer vardır. Urartuların başkentliğini de yapan Van, kent olarak gerçek bir tarihi mirastır.

Van Gölü: Volkanik olan Nemrut Dağı'nın patlamasıyla oluşan çöküntünün önünü kapamasıyla oluşmuş bir göldür.  Van Gölü 3.713 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Van Gölü, bir pazarlama çalışması olarak üretilen Van Gölü Canavarı ile dünyada adından söz ettirmiştir. Van'a gidip göl kıyısında dolaşmadan, gölde tekne turu yapmadan dönülmez.

Hüsrev Paşa Külliyesi: Cami, medrese, han, hamam, sıbyan mektebi, türbe, misafirhane ve imarethaneden oluşan bir külliyedir. Külliyedeki Hüsrev Paşa Camisi Mimar Sinan eseridir. Köse Hüsrev Paşa tarafından 567'de yaptırılmıştır.

Akdamar Kilisesi: Gevaş İskelesi'nden teknelerle yapılan yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla ulaşılan adada bulunan Akdamar Kilisesi'nin Kral I. Gagik'in emriyle 915-921 yıllarında Mimar ve keşiş Manuel tarafından yaptırıldığı bilinir. Kilesinin iki tarafından birer Şapel bulunur.

Bahçesaray Rafting Parkuru: Bahçesaray İlçesi'ndeki rafting parkuru düşük zorluk dereceleri ile yeni öğrenenler ve ilk kez deneyenler için güzel bir deneyim yaşatmaktadır.  

Van Mutfağı
Van, gerçekten zengin bir mutfak kültürü ile misafirlerini ağırlamaktadır. Otlu peynir tüm ülkede bilinir. Van Kurabiyesi, Murtağa, Van Pastası, Ciriş Pilavı, Kelecoş, Ciriş Kavurma, Cıngırtma, Helise, Çılbır, Gavut mutlaka tadılması gereken lezzetlerdir. Van denilince akla gelen bir başka Van'a özgü değer de 'Kahvaltı Salonları'dır. Sadece sabahları açılan ve kahvaltı hizmeti veren bu salonlar, kahvaltı saatinin ardından öğle saati gelmeden kapanırlar. Van, çok sayıdaki peynir çeşidi ve yiyeceği ile çok özel bir kahvaltı sofrasına sahiptir. Geleneksel olarak evlerde halen sürdürülen kahvaltı geleneği, çalışanlar ve turistler için kahvaltı salonları ile de hizmet vermektedir. Türkiye'de sadece kahvaltı veren ve kahvaltı saatleri sonrası kapanan işletmeler sadece Van'da bulunur.

Van'a Nasıl Gidilir?
Van'a gitmenin en nostaljik yolu tarihimizde şimdiden yer etmiş Tatvan Ekspres trenidir. Bu tren ile İstanbul'dan Van'a uzun ama zevkli bir yolculuk yapmak mümkündür. Elbette karayolu ile de ulaşım imkanı bulunan Van'a en kolay ulaşım uçaktır. Siz de eşsiz bir Van deneyimi için Ekonomikuçuş firmasının çok özel avantajlarından yararlanarak Van uçak bileti alarak, bu tarihi kente gidebilirsiniz.
 

Van Uçak Bileti

Van Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Van ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Van Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Van Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.