Uçak Bileti
   Ağrı Uçak Bileti  


Ağrı Gezi Rehberi ve Uçak Bileti
Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ağrı, tarihi mekânları ve doğal güzellikleri ile gezilmesi gereken şehirlerdendir. Doğu kültürünün en çok yaşandığı şehirlerden biri olan Ağrı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Doğu Anadolu’nun incisi olan Ağrı’ya hemen gitmek ve kültürel mirası daha yakından incelemek için Ekonomikuçuş aracılığı ile en uygun Ağrı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ağrı’da Gezilecek Yerler
İshak Paşa Sarayı: 1784 yılında Ağrı’da yapılan İshak Paşa Sarayı, Topkapı Sarayı’ndan sonra ikinci teşkilatlı saraydır. İnşası yaklaşık 100 yıl süren bu saray, içerisinde camii, selamlık dairesi, merasim ve eğlence dairesi, harem dairesi ve aşevi bulunur. Ağrı’nın en önemli tarihi mekânlarından olan İshak Paşa Sarayı, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tanına bir yerdir. Ağrı’ya kadar gidip bu sarayı görmeden kesinlikle buradan ayrılmayın.

DoğuBeyazıt Kalesi: Kayalıklar üzerine inşa edilen Doğubeyazıt Kalesi, Doğubeyazıt’ın 5 km doğusunda yer alır. Urartu dönemine ait kalıntıların bulunduğu Doğubeyazıt Kalesi’nin yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir.

Beyazıt Eski Camii: Kesme taştan yapılmış olan Beyazıt Eski Camii, I. Selim tarafından kare planlı ve tek kubbeli bir şekilde yapılmıştır.

Meya Mağaraları: Diyadin’in 12 km batısında yer alan Meya Mağaraları, Gülbuldu Köyü'nde yer alır. Hayatınızda gördüğünüz en değişik mağaralar olacak olan Meya Mağaraları, otantik yapıları ile sizi adeta büyüleyecekler.

Antik Kentler

  • Diyadin Meya Köyü
  • Girik Tepe
  • Toprakkale
  • Eski Beyazıt


Nuh’un Gemisi
Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği ve Ağrı’da inanç turizminin merkezlerinden biri olan Nuh’un Gemisi, Ağrı Dağı’nın güneye bakan tarafında yer alır. Doğal bir anıt olan Nuh’un Gemisi, burada siluet şeklinde bir kalıntıdır.

Ağrı Yemek Kültürü
Ağrı’ya gidip de Ağrı’nın meşhur yemeklerinden yemeden olmaz. Damak zevkinize hitap edecek olan Halise, Abdigör köftesi, Hengel, Ayranaşı, kete ve Murtoğa’nın tadına bakmalısınız.

Ağrı’ya Nasıl Gidilir?
Türkiye’nin görülmesi gereken en güzel şehirlerinden biri olan Ağrı’ya gitmek için kesinlikle uçak seyahatini kullanmalısınız. Aksi takdirde zamanınızın yarısından çoğunu yolculukla geçirmek zorunda kalabilirsiniz. En uygun Ağrı uçak bileti için Ekonomikuçuş avantajlarını değerlendirebilirsiniz.  


 

Ağrı Uçak Bileti

Ağrı Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Ağrı ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Ağrı Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Ağrı Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.