Uçak Bileti
   Iğdır Uçak Bileti  


Iğdır Şehir Rehberi
Türkiye’nin en doğusunda sınırda bulunan şehir Iğdır, iklimsel çeşitlilikleri sayesinde meyve ve pamuk yetiştirmeye elverişli bir haldedir. Jeolojik yapısı dolayısıyla tarih boyunca dikkat çeken bu bölgede, tarım ve hayvancılık sektörünün de kalbinin attığı şehir olarak biliniyor. Topraklarının verimli olması ve Türkiye’nin en yüksek noktası olarak belirlenen Ağrı Dağı’nı bünyesinde barındırmasından dolayı doğal güzellikleri en kusursuz olan şehirlerden biri olarak biliniyor.

Ağrı Dağı efsanesi ayrıca en popüler turistik noktalardan biri halindedir. Kültürel zenginlikleri açısından dolu dolu bir şehir olan Iğdır’ı görmek için Ekonomikuçuş üzerinden Iğdır uçak bileti alarak hakkında sayısız efsanenin yer aldığı Ağrı Dağı’nı ve daha fazlasını dünya gözüyle görebilirsiniz.

Gezilebilecek Yerler
Leylek Heykeli: Her şehrin kendine has belli başlı simgeleri vardır. Iğdır’ın bu konuda simgesi haline gelmiş şehir merkezinin hemen girişinde mevcut olan iki adet leylek heykeli ile kendini yansıtıyor. Iğdır’ın simgeleşmiş bu leylek heykelleri, şehrin göreceli ılıman ikliminin birer yansıması olarak biliniyor.

Ağrı Dağı: Her insanın hayatında ölmeden önce görülmesi gereken yerler sıralamasında mutlaka bulunuyor. Efsaneler dağı Ağrı, yükseklik olarak tam 5165 metreye sahip. Ağrı Dağı hakkında anlatılan efsaneler arasında en bilindiklerinden birisi hiç şüphesiz Nuh’un gemisidir. İncil, Kur’an gibi dini kitaplarda adı geçen Sümer destanı, Gılgamış’ta yaşanan tufandan sonra Nuh’un gemisinin Ağrı Dağı yakınlarında karaya oturduğuna inanılıyor.

Göktaşı Çukuru: 1892 yılında bir göktaşının şehir merkezine 42 km uzaklıkta, Karakoyunlu ilçesindeki Korhan Yaylası’na düşmesiyle oluşan bir göktaşı çukuru bulunuyor. 35 metre genişliğindeki bu çukurun derinliğiyse neredeyse tam 60 metre civarında. Bu bağlamda büyüklük olarak Barringer Krateri’nin hemen arkasından dünyada 2. sırada yer aldığı biliniyor.

Ulaşım Nasıl Sağlanır
Küllük Köyü yakınlarında yaklaşık 1996 yılında çalışmalarına başlanan Iğdır Havalimanı, 2012 yılının Temmuz ayında son halini almış olup şu an iç hat uçuşlarına olanak sağlamaktadır. Ekonomikuçuş internet sitesi aracılığıyla Iğdır uçak bileti ile 3.500 metrekarelik, şehrin merkezine çok yakın bir konumda bulunan bu havalimanına yolculuk yaparak kültürel zenginlikler şehri Iğdır’da güzel bir tatil geçirebilirsiniz.
 

Iğdır Uçak Bileti

Iğdır Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Iğdır ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Iğdır Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Iğdır Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.