Uçak Bileti
   İran Uçak Bileti  


İran Seyahati
Petrol kuyularıyla ünlü İran, dünya petrol ve doğalgaz rezervlerinin büyük bir bölümüne sahip bir ülkedir. Bu yüzden enerji piyasasında önemli bir role sahip. Bakır madenlerine de sahip olan İran, petro kimya ve çelik endüstrisinde de süreli gelişen bir konumda. Ucu enerjiye sahip olmasından dolayı birçok konuda dünyaca üstünlüğü vardır. Dolayısıyla ekonomi bu topraklarda çok canlı. Yine de yabancı sermayelere de izin veren İran, Cumhurbaşkanlığı idaresinde olan sanayi bölgeleri açmıştır. İş için ülkeyi ziyaret edenler İran uçak bileti bulma konusunda zorlanmazlar çünkü, ülkenin uçak seferleri de hayli gelişmiş.

İran’ın resmi dili Farsça olmakla birlikte Kürtçe, Azerice ve Arapçada konuşuluyor. Ülkenin %89 gibi büyük bir bölümü Şii Müslüman, %10’u ise Sünni müslümandır.

İran’a Ne Zaman Gidilir?
İran’da hava kışın çok soğuk, yazın ise çok sıcaktır. Yaz aylarında sıcaklık 50 dereceyi bulabilir. Tatil nedeniyle İran’a gidecekseniz en doğru zamanlama ilkbahar ayları olabilir.

İran’da Gezilecek Yerler
Bazar-ı Bozurg (Büyük Kapalı Çarşı), Derbend, ulusal halı müzesi, Sa’dabad Sarayı müzesi, Tochal teleferik, Azadi anıtı, ulusal mücevher müzesi ve Nadir Şahin Tahtı, İran’da gezilecek yerlerin başında geliyor. Özellikle büyük kapalı çarşıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz. İstanbul kapalı çarşıya benzeyen bu Pazar, görkemi ve büyüklüğü ile ziyaretçileri büyülüyor.

İran Mutfağı
İran mutfağının olmazsa olmaz yemeği pilavdır. Pilava olan düşkünlük pişirme teknikleri farklı olsa da her yerde aynı. Çorbalarda et, sebze ve meyveler sıklıkla kullanılır. Et yemekleri ise sulu olarak tercih edilir. Yemeklerde kullanılan baharatlar ağır ya da acılı olmaz. Genellikle sarımsak, soğan, limon, zerdeçal, dereotu, safran, maydanoz, nar, ayva, erik, ceviz, çemen ve tarçın en çok kullanılan lezzetlendiricilerdir.

İran’a gezmeye gitmeyi düşünüyorsanız haberiniz olsun, vize uygulaması yok ancak, başka yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin bayanların başörtülü, erkeklerin ise diz kapağını geçmeyen pantolonlar giyilmesi isteniyor. Yabancı turistler için sorun yok, İran hükümeti onlara daha esnek davranıyor fakat durum Türkler için biraz farklı. Yine de İran gezilip görülmesi gereken ülkelerden biri. İran uçak bileti almak için Ekonomikuçuş’u tercih edebilirsiniz.
 

İran Uçak Bileti

İran Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde İran ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

İran Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

İran Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.