Uçak Bileti
   Norveç Uçak Bileti  


Avrupa’nın En Pahalı Ülkesi Norveç
Kuzey Avrupa ülkesi Norveç, coğrafi konumu ve yapısıyla sürprizlerle dolu bir ülkedir. 19 bölgeden oluşan ülkenin başkenti Oslo. Hızlı gelişmiş bir ülke olan Norveç, tarih boyunca coğrafi özelliklerinden dolayı heyelan ve çığ tehlikeleriyle karşı karşıya kalmış. Bugün halen devam ettirilen mühendislik becerileriyle ülkenin toprak kaybı önlenmeye çalışıyor. En önemli gelir kaynağı balık olan Norveç, deniz aşırı bir ülke olma özelliğinden dolayı, balık ülkesi olarak anılmış. İklimi soğuktur. Norveç uçak bileti, her daim bulabilirsiniz ancak, Norveç’e gitmeyi düşünüyorsanız yaz aylarını tercih edin.

Dünyanın en yüksek asgari ücret uygulaması Norveç’te ve kişi başına düşen gelir sırasında ilk beş ülke içerisinde yer alıyor. Bunun nedeni elbette ki sadece balık sektörü değil.  Danimarka ile balık avlama sınırlarını belirleme çalışmaları yaparken Norveç, kendi bölgesinde petrol bulmuş. Ülkenin zenginleşip hızla gelişmesinin en büyük nedeni bu olay. Norveç, aynı zamanda doğalgaz sıralamasında da Rusya’dan sonra ikinci sırada geliyor. Norveç’in zengin kaynakları bu kadarla da bitmiyor. Bakır, demir, mermer, nikel, çinko, kurşun, hidrolik enerji ve kereste de ülkenin doğal kaynakları arasında yer almaktadır. Kimyasallar, metaller, gemi, gıda maddeleri, balık, makine ve makine parçalarının ihracatını da yapmaktadır.

Norveç Mutfağı
Elbette ki balık ve deniz ürünleri, Norveç mutfağının temel taşlarını oluşturuyor. Özellikle somon Norveç ile özdeşleşmiş bir balık türü. Bunun dışında geyik kebabı, çiftçi omleti ve lahanalı et haşlaması gibi yemekler Norveç mutfağına özgü lezzetlere her restoranda rastlayabilirsiniz.

Norveç’te Neler Yapılır?
Norveç’te yılın 300 günü yağışlı ve ortalama 60-70 günü ise güneşlidir. Tatilde güneş ve kum arayanlar için çok ideal bir ülke olmasa da Norveç’te de yapılabilecek birçok şey var. Avrupa’nın en pahalı ülkesi olduğu için sadece alışveriş yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Bunun dışında Norveç’te bisiklet turları ve dağ sporları yapılabilir. Balık avlayabilir ve gelişmiş modern şehirlerinde tura çıkabilirsiniz. Vigeland Milli Heykel Parkı, Norveç fiyortları ve Vikinglerden kalan Bargund ahşap kiliseyi ziyaret etmeden Norveç’ten ayrılmayın.

Pahalı ülkede uygun fiyat kelimesini duyamazsınız ancak Norveç uçak bileti, Ekonomikuçuş farkıyla uygun fiyata alınabilir.
 

Norveç Uçak Bileti

Norveç Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Norveç ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Norveç Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Norveç Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.