Uçak Bileti
   Özbekistan Uçak Bileti  


Sovyet İşgalinden Kurtulan Anadolu Kültürü Özbekistan
Özbekistan bağımsız 7 Türk devletinden biridir. Resmi dili ise Türk lehçelerinden biri olan Özbekçe, bu nedenle zorda olsa resmi dili anlamanız mümkün. Komşuları yine Türk devletlerinden olan Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve Tacikistan ve Afganistandır. Bir Asya ülkesi olan Özbekistan'ın denize kıyısı yoktur. Başkenti Taşkent olan ülkenin nüfusu yaklaşık 30 milyon, yüz ölçümü ise 447.400 kilometre karedir. Ülkede az sayıda Ruslar ve Tacikler de yer alıyor.

Bu çok da uzak olmayan farklı Türk kültürünü tanımak bir Özbekistan uçak bileti kadar yakın olacak. Yıllarca Sovyet Rusya hakimiyetinde olan ülkede Sovyet mimarinin soğukluğu özellikle başkent Taşkent'te hissediliyor. Fakat tarihte İpek Yolu üzerinde olması dolayısıyla tarihin sıcaklığını ve ezotikliğini de içinde barındırıyor. Hazreti İmam Meydanı, Müslümanlar tarafından görülmesi gereken bir yer. İçinde bir adet medrese, bir türbe ve iki cami bulunduruyor. Tarihte ilk metro Taşkent'te inşaa edilmiş. Bu nedenle Kosmonavtlar istasyonunu mutlaka görmelisiniz, mimarisiyle gerçekten ilgi çekici ve görülmeye değer bir yer.

Taşkent'te Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler
Amir Timur müzesi de Türklerin özellikle görmesi gereken yerlerden biri. Burada Özbeklerle ortak tarihimize ait bir çok eserle karşılacaksınız. Amir Timur müzesine yakın Taşkent Sanat Merkezi şehrin ilk gezeceğiniz yerlerinden biri olmalı. Burada şehrin turistik yerleriyle ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Özbek ustalar tarafından yapılan ulusal el sanatları örneklerini de burada görebilir ve satın alabilirsiniz. Barak Han Medresesi Hazreti Osman tarafından yaptırılan ve ceylan derisinden olup dünyanın en büyük iki Kuran-ı Kerim'inden birine ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden Müslümanlar tarafından ziyaret edilmesi tavsiye edilecek bir yer. Efsaneye göre Hazreti Osman bu Kuran-ı Kerim'i okurken öldürülmüştür, bu da Kuran-ı Kerim'i çok daha değerli kılar. Alay Bazaar denilen yer İpek Yolu üzerinde ülkenin en eski kapalı pazarlarından biridir. Ancak bu kapalı pazar modernize edilerek az da olsa tarihi esintisini kaybetmiştir. Burada altın ve gümüş gibi takıların yanı sıra, meyve veya sebze de satın alabilirsiniz. Taşkent'in en önemli mimarı yapıları Emir Timur Meydanı etrafında yerleşmiştir. Bu meydanın çevresinde Hukuk Fakültesi, Emir Timur Müzesi ve Forumlar sarayı bulunmaktadır. Tabiki  meydanda Emir Timur'un at üzerinde heykeli de göze çarpıyor. Heykelin üzerinde ise Emir Timur'un ünlü sözü "Güç adalet ise" dört farklı dilde yazılmış bulunuyor.

Bu farklı ve ilgi çekici Özbek kültürünü ve mimarisini görmek için Ekonomikuçuş firmasından Özbekistan uçak bileti almanız yeterli. Anadolu tarihini ve Sovyet işgalini etkilerini burada içiçe görme fırsatını yakalayacaksınız.
 

Özbekistan Uçak Bileti

Özbekistan Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Özbekistan ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Özbekistan Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Özbekistan Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.