Uçak Bileti
   Şırnak Uçak Bileti  


Doğunun İncisi Şırnak
Şırnak ilinin tarihi çok eski dönemlere dayanır. Bu çok eski geçmişin, Evliya Çelebinin 17.yy'da kaleme aldığı "Seyahatname" isimli eserinde Nuh tufanı öncesine kadar uzandığından bahsedilmektedir. Şırnak ilinin sınırlarının 4'de 1'i Doğu Anadolu bölgesinde, kalanı da Güney Doğu Andolu bölgesinde yer alır. Şırnak'a bağlı 6 ilçe, 137 köy ve 64 mezra bulunur. Med, Guti, Selçuklu, Osmanlı, Rum, Arap, Emevi, Abbasi dönemlerine ait Arkeolojik ve etnografik eserler bulunur. Şırnak ilinin geçim kaynakları, madencilik, küçük esnaflık ve hayvancılıktır. İklim şekli karasal iklimdir. Orta kesimleri kışın oldukça yağışlıdır. En yüksek sıcaklık 48.5, en düşük sıcaklıksa -20 derecedir.

Şırnak ili doğunun cazibesini ve tarihsel yaklaşımı harmanlayıp, farklı bir tatla sokaklarında yaşatmaktadır. Farklı bir tatil planı için seçilebilecek en iyi tercihler arasındadır. Doğu Anadolu insanın sıcaklığı, tarihi yerlerin güzelliği ve harika damak tatlarıyla tatil planlarınız için listenizde olmasını tavsiye ederiz.

Güzel yurdumuzun incisi Şırnak son yıllarda yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir. Ülkemizin tarihi açıdan önemli şehrini Ekonomikuçuş üzerinden bir Şırnak uçak bileti alarak gezi planlarınıza ekleyebilirsiniz.

Tarihi Yerler
Finik ören yeri, Şah ören yeri, Babil ören yeri, Kasrik ören yeri, Bazebde ören yeri, Abdurrahman Ağa kasrı, Ağayısor kasrı, Yusuf Ağa kasrı, Süleyman Ağa kasrı, Osman Ağa kasrı

Müzeler
Zengin olan tarihi yapıya rağmen maalesef fazlaca müze barındırmamaktadır. Şırnak'ta bulunan müzeler, Cizre müzesi, Ebul – İz El Cezeri müzesi,

Şırnak Mutfağı
Genel olarak doğu Anadolu mutfağını andırsa da Şırnak ilinin mutfak kültürü kendine özgüdür. Dövme et burada ünlüdür. Süslemelerde tahin ve susam ürünleri vardır. Şırnak'ın yöresel mutfağından bazıları Kutlık, serbidev, hekeheşandi, şımşıpe, meyre, bırınzer, mahmılatık, fıreydin, suryaz, kipe ve perde pilavıdır.

Şırnak'a Nasıl Gidilir?
Türkiye'nin her yerinden kara yoluyla ulaşmak mümkündür. Hava yolu kullanarak konforlu yolculuk etmek ve zamandan kazanmak istediğinizde, Ekonomikuçuş avantajlarıyla Şırnak uçak bileti işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizin tarihsel açıdan zengin ili Şırnak, farklı kültürel yapıları barındırma özelliği ile kendi içinde zaman ve kültürel bir yolculuğu tamamlamaktadır.
 

Şırnak Uçak Bileti

Şırnak Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Şırnak ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Şırnak Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Şırnak Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.