Uçak Bileti
   Tunus Uçak Bileti  


Mağrip'te Zeytin Ülkesine Mistik Seyahat
Tunus, Kuzey Afrika'da yer alan Akdeniz'e kıyısı olan, Arap ve İslam ülkesidir. 1574'de Osmanlı Vilayeti olarak fethedilen Tunus, uzun yıllar Osmanlı toprağı olarak yaşamasına karşın, ülkede Osmanlının yanı sıra Fransız etkilerini de gözlemlemek mümkündür. Tam bir zeytin ülkesi olan Tunus, Dünya'nın önemli Zeytin üreticilerinden ve son dönemin parlayan turizm merkezlerinden biridir.

Tunus, her zaman Türk turistlerin de ilgisini çekmiş, mistik (gizemli) seyahat arayışlarının ilk alternatifi olmuştur. Ekonomikuçuş internet sitesi size, dilediğiniz havayolu ile dilediğiniz ülkeye ve şehre uçuş yapabilmenizi sağlar. Ekonomikuçuş hizmetiyle, Tunus uçak bileti alarak, zeytin ülkesinde mistik bir tatile başlayabilirsiniz.

Hangi şehirde neler yapılır?
1956 yılında Fransa'dan kurtuluşunu ilan ederek bağımsız olan Tunus, bir çok kenti ile gezilebilecek, görülebilecek tarihi ve görsel güzellikleri sergiler. Afrika'da Tunus, Cezayir, Fas, Batı Sahra'yı, Libya ve Moritanya'dan oluşan Atlas Dağları ve Sahra Çölü ile diğer Afrika ülkelerinden ayrılan bölgeye Mağrip ya da Mağrip ülkeleri denir. Mağrip Bölgesi, turizmde de önemli bir merkez olma yolunda hızla ilerlemektedir. Tunus uçak bileti alarak, Mağrip Bölgesi'nin önemli ülkelerinden Tunus'u keşfe başlayabilirsiniz.

Tunus
Ülkenin Başkenti de Tunus şehridir. Tunus başkent olması nedeniyle resmi binaların yoğun olduğu, alışverişin yoğun gerçekleştiği bir şehirdir. İslam ve Zeytin ülkesi olan Tunus'un Başkenti Tunus'u gezmeye kentin en önemli binalarından olan Zeytin Camisi (Al-Zaytuna Mosque) ziyaretiyle başlayın. Ardından Osmanlı döneminin sarayı şimdiki mozaik müzesi olan, Bardo Ulusal Müzesi'ni gezin. Aziz Vincent de Paul Katedralini, Carthage Ulusal Müzesini gezmeyi ihmal etmeyin. Sidi Bou Said mahallesini de mutlaka görün. Beyaz badanalı evlerde mavi renkli kapı ve pencereler ile Bodrum'u hatırlatan mahallede, geleneksel Tunus yaşantısının tüm öğelerini görebilirsiniz.

Medina
Medina bölgesi, Tunus'un ilk yerleşim yerlerindendir. Görülmesi gereken bir çok cami ve medrese barındırır. Hamamlar, müzeler ve hediyelik eşyaların satıldığı Türk Çarşısı mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir.

Monastir
Tunus'un sahil kentlerinden Monastir, Tunus seyahatinin mutlak uğranılması gereken kentlerindendir. Hurma ağaçlarıyla kaplı bir kenttir. Tunus'un kurucusu Habib Burgiba'nın mezarı da bu kenttedir. Burgiba'nın mezarının bulunduğu önemli bir sanat eseri olan camiyi görmeden asla kentten ayrılmayın.
 

Tunus Uçak Bileti

Tunus Uçak biletlerinizi www.ekonomikucus.com 'dan yada 7/24 hizmet veren +90 212 914 0 914 nolu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz.

Ekonomik Uçuş Bilet Sistemi sayesinde Tunus ekonomik uçak biletlerini tek bir ekranda ve bütün havayolları ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. En uygun ekonomik uçak bileti sistemi ile en ucuz uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Uçak biletlerini ister online ister +90 212 914 0 914 nolu telefon ile Çağrı Merkezimizden satın alabilirsiniz.

Tunus Uçak Bileti Grup Rezervasyon ve Satış işlemleri için +90 212 914 0 914 nolu telefondan yada online olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

EkonomikUcus.com üzerinden tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuş yaptığını noktalara en ucuz en uygun ekonomik uçak biletini satın alabilirsiniz. Kampanyaları online olarak takip etmek ve seyahat planınıza en uygun uçak biletini bulmak ve fırsatlardan yararlanmak için web sitemize üye olunuz.

Tunus Uçak Bileti ile ilgili diğer bilgiler için Ekonomik Uçuş Satış Ofislerine ve +90 212 914 0 914 ’den Çağrı Merkezimize başvurabilirsiniz.