Uçak Bileti

Çin Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.
Diğer sorularınız için +90(212) 914 0 914 nolu Çağrı Merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.BORDO pasaportlara vize uygulanmakta, YEŞİL (Hususi) 30 gün, GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

2.Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu 18.10.2011 tarihinden itibaren tüm vize başvurulaında yeni çıkan Bordo renkli çipli pasaportları kabul edeceğini, bu tarihten önceki eski tip (Lacivert) pasaportları işleme almayacağını belirtmiştir.

3.Pasaport süresiniz seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay ve pasaporta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun açıklamalar ve gümrük ile döviz kayıtları sayfalarına vize basılmamaktadır !. Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri eski pasaportunuzda bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunlar size referans olacaktır.

4.Pasaporta kayıtlı çocuklara da vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat edecek çocuklar için ebeveynlerden mutlaka noterden mevafakatname istenmektedir.

5.Çin Başkonsolosluğu Vizeleri 1 AY TEK GİRİŞLİ (Single) ve 3 AYLIK 2 GİRİŞLİ (Double) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat edeniz.

6.Acentalar Türkiye'de sadece oturma ve çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir.

7.Vize başvuru formu Çince ve Türkçe olarak hazırlanmış olup, eksiksiz olarak BÜYÜK HARFLE doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

8.Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu vize müracaatlarını Pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri kabul etmekte olup, Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır. Normal başvurular 5 iş gününde, Express başvurular ise 3 iş gününde sonuçlanmakadır.


Başvuru formunu doldururken yapılan basit hatalar sebebi ile başvurunuz red alabilirsiniz. Bu nedenle evraklarınızı hazırlarken ve başvuru formunu doldururken profosyonel destek almanızı tavsite ederiz.
 1. Pasaport - (Pasaportunuzda Seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay temdit süresi ve en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.)
 2. Nüfus Cüzdan fotokopisi (Renkli veya tam okunaklı)
 3. Son 6 ayda çekilmiş, rötuş edilmemiş ve bilgisayardan basılmamış 2 adet orijinal, arka fonu beyaz vesikalık resim. Resimde 2 kulak birden gözükecek ve resimler gözlüklü olmayacak. (33x48mm)
 4. Banka hesap cüzdanı:

  Güncel tarihli - Son 3 Aylık hesap hareketli ve hesapta minimum 8,000 TL bakiyesi bulunan banka cüzdanıASLI veya bankadan alınmış son 3 Aylık hesap extresi--dökümü.

  (Belgeler kaşeli ve imzalı olmalı ve belgeyi imzalayan yetkililerin imza sirküleri fotokopileri eklenmelidir)
 5. Savcılıktan alınacak adli sicil kaydı (Güncel) ve içeriğinde adli sicil kaydı ve arşiv kaydı yoktur ibaresinin olması gerekiyor.
 6. İkametgah belgesi
 7. Gidiş-Dönüş Uçak Bileti ve Otel Rezervasyonu (acentemiz tarafından yapılmaktadır)
 1. Pasaport ve Fotokopisi - (Pasaportunuzda Seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay temdit süresi ve en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir.)
 2. Nüfus Cüzdan fotokopisi (Renkli veya tam okunaklı)
 3. Son 6 ayda çekilmiş, rötuş edilmemiş ve bilgisayardan basılmamış 2 adet orijinal, arka fonu beyaz vesikalık resim. Resimde 2 kulak birden gözükecek ve resimler gözlüklü olmayacak. (33x48mm)
 4. Çin Halk Cumhuriyeti'nden davet eden birimin imzalı kaşeli Davetiye Mektubu aslı

 5. Son altı ay içerisinde alınmış İşyeri Faaliyet Belgesi aslı

 6. İşyeri Vergi Levhası fotokopisi

 7. İşyeri tarafından verilen imzalı kaşeli Vize Dilekçesi aslı

 8. Ikametgah belgesi
Sarıçamlar Turizm, Konsolosluklar ile yolcular arasında işlemlerinizi organize eden aracı bir kurum hüvviyetinde olup, vizenin çıkması ile ilgili herhangi bir garanti veremez, başvuruların reddi halinde hiçbir şekilde Konsolosluklar üzerinde yaptırım gücü olamaz.